Найближчим часом гривня ризикує ще послабити свої позиції, тепер можна очікувати на її відхід у діапазон 28,1−28,2 гривень за долар і нижче. Про це у фейсбуці написав керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
Гривня ризикує послабити свої позиції. Що буде з курсом цього тижня — експерт
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що відбувається на валютному ринку
Гривня продовжує втрачати свої позиції на торгах у понеділок, закріплюючись на позначках понад 28,09грн за долар.
Настрій продовжує бути негативним, ринок дивиться вгору по долару, і ігнорує досягнення психологічного рівня, що говорить про силу покупців.
Тиск на гривню
Головний фактор руху — геополітичні ризики — ризик військової агресії, який може посилитися при конфронтації влади з великим бізнесом та опонентами. Хакерська атака, проведена минулого тижня, показала вразливість державних інститутів та інформації, і може розглядатися як тренування перед агресією.
Втім, атаку хакерів на НБУ вдалося нейтралізувати. Інформаційні системи регулятора працюють у штатному режимі.
Сьогодні вихідний у США, тому активність ринку знизиться, та й розпродаж нерезидентами українського боргу також стихне.
Читайте також: Курс долара переступив поріг 28 гривень: що буде далі
Таке розміщення дозволить НБУ більш ефективно стримувати ослаблення курсу. Загалом, минулого тижня інвестори влаштували розпродажі по єврооблігаціях, прибутковість за якими перевищила 10%, і вже в п'ятницю впали ОВДП, за гривнею прибутковість, яку запитують покупці, досягала 20%. Загалом, з початку року нерезиденти вже вийшли з ОВДП на суму понад 5 млрд грн.
Попит на валюту продовжують підтримувати газотрейдери (ситуація з вугілля суттєво покращилася, рівні запасів складів підвищилися вище за торішні позначки), а також імпортери, які змушені для задоволення внутрішнього попиту та зниження внутрішнього виробництва завозити імпортні товари та продукти.
«Мінфін Валюта «— безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 10
с таким соседом как сейчас тут все что угодно может бить
А не коррупция, офшоры и законы.
Суцільні провали в економіці, падіння промислового виробництва, розграбування на великому крадівництві, суцільні інфляційні тиски. Це буде тяжкий рік і наступний також. Газ в газосховищах закінчиться, бариги будуть заробляти на газу власного видобутку, тобто каломойський. Путін буде тримати газ, не закачувати в сховища в Європі, не те, що в Україні, щоб ми не могли купити.
Тенденцію падіння гривні змінить тільки заливання з ЗВР, як при овочу. Далі звісно буде гірше, але буде залежати від того, наскільки велика кількість лайна буде вивергатися з усіх отворів, що в голові шмарклі. Більше цього лайна більше відтік капіталу і недовіра до влади. Довіри вже давно немає, а ОВДП швидко не продають, бо жадібні :). Бо курс швидко впаде і не зароблять на цьому «невідомі інвестори», які в принципі добре відомі. Багато з них наших олігархів, які вирішили, як звичайно, «заробити» все, що вдасться урвати.
27.99 покупка 28.0
28.02 продажа 28.07
Неучи мля