Німецька економіка виросла за 2021 на 2,7%, переживши нові хвилі заражень covid-19, карантинні обмеження та кризу поставок, повідомляє CNBC, посилаючись на попередні статистичні дані.
У 2021 році ВВП Німеччини виріс, але ще не відновився до доковідного рівня
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Незважаючи на пандемічну ситуацію, що триває, кризу поставок та нестачу матеріалів, німецька економіка змогла відновитися після падіння минулого року, хоча економічні показники дося не повернулися до свого докризового рівня», — заявив Георг Тіль, президент Федерального статистичного відомства.
Відомство нагадує, що за 2020 рік найбільша економіка Європи скоротилася на 4,6%. Наразі ВВП Німеччини досі на 2% менший, ніж він був у 2019 році.
Також статистичне агентство повідомило про ріст бюджетного дефіциту. На кінець 2021 року він становив 153,9 млрд євро ($176,46 млрд), порівняно з 145,2 млрд євро, зафіксовані в попередньому році.
Читайте також: Економіка єврозони наступні 2 роки буде рости швидше, ніж США — Goldman Sachs
Майбутнє виглядає непевним
«Дані про ВВП у річному вимірі маскують той факт, що за останній квартал 2021 економіка країни скоротилася. Існує високий ризик, що економіка повернеться до рецесії на початку нового року», — йдеться в повідомленні аналітика ING Карстена Бжескі.
Економісти Pantheon Macroeconomics також заявили, що реліз «підтверджує, що зростання ВВП різко сповільнилося» в останньому кварталі 2021 року. У подальшому вони очікують незначне зростання економіки на початку 2022 року, яке має прискоритися вже у другому кварталі.
Тим часом Німеччину накриває нова хвиля пандемії. У четвер, 13 січня, Інститут Роберта Коха, німецьке агентство охорони здоров’я, попередив, що кількість заражень covid-19 продовжує швидко зростати. Останні дані вказують на щоденне зараження близько 80 000 людей.
Читайте також: Ріст економіки Україні у 2021 році не компенсує втрати важкого попереднього року — Данилишин
Коментарі - 15
но я безусловно поддерживаю раздачу тысяч и считаю что это еще и мало. нужно раздавать тысяч по 5. Небось так и хотели , но 4 тысячи разворовали.
«Чтобы показать, что мы не будем заниматься байками из распиаренных учебников, задаю простой вопрос: какой самый ценный ресурс рыночной экономики? Звучат разнообразные ответы: золото, нефть, земля, человек… А я отвечаю: самый ценный ресурс рыночной экономики — это дурак. С которого можно стричь всё, что тебе угодно. Но возникает проблема: дураков рождается недостаточно много. Что делать? Очень просто — их производство нужно поставить на конвейер. Такова стратегия. И в этом смысле я не вижу отклонений от этой стратегии. Нет, всё идёт в полном соответствии с ней. Поэтому, когда говорят: извините, не получилось, хотели, как лучше, — не надо верить, ибо это — театр.»
Валентин Юрьевич Катасонов
Ну и для «особо продвинутых»…
…прежде чем тратить большие деньги на оборону, надо создать народу жизнь, которую стоило бы защищать…
Вяйне Таннер, министр финансов Финляндии (1934 год)