За підсумками 2021 року обсяг венчурних угод у США досягнув рекордного рівня, склавши $330 млрд. Про це повідомляє Reuters.
Обсяг венчурних угод у США досяг рекордного рівня
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Як змінився обсяг
Надмірна ліквідність та пом'якшена грошово-кредитна політика сприяли досягненню рекордного показника.
Венчурні фірми збільшили ставки на біотехи, компанії в галузі охорони здоров'я та фінансові стартапи, оголосивши про рекордні понад 17 тис. угод.
Розбір стратегій: як інвестують венчурні фонди
2021 рік також став найкращим із залучення коштів венчурними компаніями, обсяг яких склав $128,3 млрд у 730 фондах. Цей показник, що вперше подолав позначку $100 млрд, на $40 млрд перевищив попередній рекорд, встановлений у 2020 році.
Секрет успіху венчурних фондів
Секрет успіху відомих фондів не в окремих угодах, а в загальній стратегії інвестувати у велику кількість проєктів, що працюють у галузях, де є у вас експертиза. І такий підхід можна повторити навіть із невеликими сумами.
Наприклад, один відомий приватний інвестор легко виписував чеки на дискотеках. За фактом це був просто «швидкий чек», який міг собі дозволити без жалю у разі невдачі. Стратегія спрацювала, бо інвестор давав гроші багатьом компаніям. Але бізнес-ангели, які пішли за ним та інвестували лише у деякі з тих проєктів, часто програвали.
Коли інвестори-початківці приходять у венчур, багато хто з них мріє знайти свій Uber або Facebook, стати причетними до великої історії, що змінює світ. Але насправді основні гроші тут заробляються на компаніях, про які більшість людей ніколи не почують.
Коментарі