П'ять американських банків — New York Community Bank, NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank та Synovus Bank — у партнерстві з Figure Technologies та JAM FINTOP створили консорціум для випуску нового стейблкоїна USDF. Про це пише РБК.
Американські банки почнуть випуск власних стейблкоїнів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Що відомо про випуск
Його емітентами виступатимуть виключно члени консорціуму. Вартість стейблкоїну прив'язана до курсу долара США у співвідношенні один до одного.
USDF має стати альтернативою небанківським стейблкоїнам. На даний момент найбільшими по капіталізації стейблкоїнами вважаються USDT від компанії Tether та USDC, випущена Circle.
Надалі консорціум продовжуватиме залучати інші банківські організації до співпраці.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що стейблкоїни, що приватно випускаються, можуть існувати поряд з можливим цифровим доларом. Таку думку висловив голова ФРС Джером Пауелл.
Під час слухання Пауелл оголосив, що центробанк випустить доповідь із цифрових валют у наступні кілька тижнів. Він не уточнив, чи планує Федрезерв працювати над розробкою власного цифрового долара, як уже робить низка інших країн, включаючи Китай .
У листопаді минулого року робоча група з фінансових ринків при президенті США закликала до якнайшвидшого регулювання стейблкоїнів.
Члени робочої групи стурбовані можливим недостатнім забезпеченням стейблкоїнів та непрозорістю резервів.
У зв'язку з цим влада США планує обмежити перелік компаній, які мають право на випуск власних стейблкоїнів. Група пропонує дозволити емітувати стейблкоіни лише застрахованим депозитарним установам.
Коментарі - 3