Економіка єврозони протягом наступних двох років буде рости швидше за США, прогнозують аналітики Goldman Sachs. Причину цього вони бачать у різних підходах урядів, пише CNBC.
Економіка єврозони наступні 2 роки буде рости швидше, ніж США — Goldman Sachs
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
За оцінками інвестбанку, економіка блоку з 19 країн виросте за рік на 4,4%, порівняно з 3,5% у США. Наступного ж року Goldman передбачає ріст єврозони на 2,5% та США на 2,2%.
Свен Ярі Стен, економіст Goldman, визнає, що у короткотерміновій перспективі перед регіоном стоїть багато викликів, але експерт наголошує, що йому «ще є куди рости». В інтерв'ю CNBC він назвав два головних фактори росту єврозони.
По-перше, ефект пандемії менший, ніж у минулому році. Поки що європейським країнам вдалося уникнути масштабних локдаунів, незважаючи на появу нового штаму коронавірусу. Це врятувало їхню економіку від глибокого шоку у перші тижні нового року.
Читайте також: Світовий банк знизив прогноз зростання світової економіки у 2022 році
Уряди Єврозони сприятимуть росту
По-друге, фіскальна політика в Європі, ймовірно, залишиться більш сприятливою, ніж у США. Очікується, що уряди єврозони збільшать інвестиції у свої економіки у наступні кілька років. Розподіл накопичених у 2020 році 750 млрд євро ($849 млрд) між країнами ЄС почався в кінці минулого року та продовжиться протягом 2022.
Водночас соціальний план президента США Джо Байдена, що передбачає державні інвестиції обсягом $1,8 трлн, опинився під загрозою через суперечки у Конгресі.
Читайте також: Інфляція в Україні прискорилася до максимуму з 2017 року. Як змінилися ціни
Європейська монетарна політика також буде значно сприятливіша для економічного росту, ніж американська. Хоча програма купівлі активів, пов’язана з пандемією, завершується, Європейський центральний банк (ЄЦБ) продовжить підживлювати економіку монетарними стимулами.
Ян Хаціус, головний економіст Goldman Sachs вказує, що хоча інфляція в Єврозоні також сягнула рекордних значень, вона все ж нижче ніж у США: 5% проти американських 6,8%. Це дає ЄЦБ можливість зберігати більш ліберальну монетарну політику, вважає експерт.
Коментарі