Ось і закінчилися новорічні та різдвяні свята.
Курс долара та євро після свят: що буде з валютою
З сьогоднішнього дня вже всі компанії увійдуть до звичайного ділового ритму, що позначиться на поведінці валютного ринку.
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
По-перше, ті з клієнтів-експортерів, хто спочатку не працював одразу до 10 січня — активно почнуть працювати з валютою та продавати валютну виручку, яка зайшла їм на рахунки за 4−6 січня. Бізнесу необхідно профінансувати свої поточні господарські операції, оплатити оренду та закупити сировину та матеріали. Це додасть пропозиції на міжбанку та спрацює на користь нацвалюти.
По-друге, дефіцит гривні у частині компаній не означає повне безгрошів'я у деяких потенційних покупців валюти. Наприклад, у великих продуктових мереж, продавців електроніки та побутової техніки, імпортерів енергоносіїв. У них у всіх накопичилися досить пристойні суми гривневих залишків на рахунках з врахуванням інкасації виручки за період новорічних свят. Тепер їм треба закрити свої валютні розрахунки, і вони поспішатимуть це зробити. Адже зростання курсу долара та євро у період з 4 по 6 січня збільшує їхні витрати на подібні розрахунки з іноземними партнерами.
По-третє, виходять на роботу після зимових канікул і іноземці, які працюють із українськими ОВДП. Це збільшить кількість операцій на вторинному ринку, а нещодавній захід понад 11 млрд гривень від погашень попередніх випусків у поєднанні з активністю та місцевих гравців — обіцяє непогану статистику і завтрашньому аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП на первинному ринку.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Таким чином, більшість факторів, що впливають на поведінку валютного міжбанку, зараз працює на збільшення статистики торгів. За розрахунками Мінфіну обсяг операцій сьогодні складе не менше $170−240 млн при укладенні до 450−640 угод.
Враховуючи, що у четвер Україні треба погасити ще й близько $177 млн валютних ОВДП — цей тиждень явно буде активним на валютному та ресурсному ринках.
Крім цього, не варто забувати ще й про те, що зростання курсу в перші три робочі дні цього року порядком «налякало» частину клієнтів, а курсовий тренд на торгах, як і раніше, залежатиме від поведінки та завдань найбільших гравців. А ці завдання зараз у них дуже різнопланові. Тому нудно на торгах найближчим часом не буде нікому: ні банкам, ні клієнтам, ні Нацбанку, якому доведеться гасити своїми інтервенціями всі перекоси попиту та пропозиції на ринку. Спроби максимально «розігріти» курс продовжаться.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 10 січня будуть у межах: долар — коридор 27,35−27,60 грн, євро — коридор 30,95 — 31,30 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,30 — 27,70 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній близько 15−20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 30,75 до 31,35 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,85 до 31,25 грн при спреді в 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,25 — 27,48 грн і продаж 27,55 — 27,70 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,45 — 27,51 грн та продаж 27,54 — 27,62 грн.
Коментарі - 52
Немного отдохнули, пора и работать, хотя многие как и я в т. ч. отдыхают до 16 числа.
Спешка по валюте закончилась, думаю сейчас более комфортные будут для гривны условия, хотя в резкое укрепление мало верю. Угрозы пока остаются. И большого слива валюты не будет, скорее равновесие. Валюту достаточно дорого набрали обменки и банки. Металлурги меньше сливают, население также немного меньше будет сливать.
Возможно даже без участия НБУ пройдёт эта неделя.
Доллар 27.48 +/- 6 коп.
Евро 31.12 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/180358/
Если украина решила в 1991 году стать на рельсы капитализма, то основной принцип этого строя — выживает сильнейший, а нерентабильные отмирают… А по «украинскому капитализму», как загребать милионы от бешенной наценки — так это владельцы бизнеса, а как настала ж-па с энергоносителем — так рятуйте и помогайте, а то свои заначки мы доставать не хртим и работать в ноль тоже…
=)
Не рентабельно бо зелений по 27,5, а якщо буде по 32 то буде рентабельно?
=)
Чем выше курс, тем лучше укр.экономике, а на ценах курсообразование как Вы заметили уже дано не отображается.Хоть курс 27 хоть 28.
для населення влада літом не захотіли купувати, гріймося дорогами)
Ні, мені подобаються дороги в тому стані якими вони були осінню, але ж є здорова логіка і є ринок. Це як купити останюю версі iPhone замість ботінок і пуховика.
И будто зашел в новостной чат, где власть поносят по поводу и без) Особенно отличился Владимир
Владимир, Вы не тут сидите) Есть несколько чатов провластных и опозиционных в телеграме. Заходите, пишите все, что и тут, и даже больше.
А тут не тот ресурс, к счастью. Хотя иногда плавно скатывается