Американський фондовий індекс Dow Jones Industrial Average у вівторок досягнув вже другого рекордного максимуму закриття з початку 2022 року. При цьому падіння акцій технологічних компаній чинило тиск на ринок. Про це пише Прайм.
Промисловий індекс Доу Джонса встановив новий рекорд
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Торги на біржі
Папери компаній у чутливих до стану економіки секторах, зокрема, енергетичному, фінансовому та виробничому, відзначилися зростанням, тоді як інвестори зосередилися на даних щодо виробництва та зайнятості в США, а також на зростаючій прибутковості довгострокових американських держоблігацій.
Тим часом падіння паперів технологічних компаній тягнуло вниз індекси S&P 500 та Nasdaq Composite.
S&P 500 знизився на 3,02 пунктів, або на 0,1%, до 4793,54 пунктів.
Dow Jones Industrial Average виріс на 214,59 пунктів, або на 0,6%, до 36799,65 пунктів.
Nasdaq Composite знизився на 210,08 пунктів, або на 1,3%, до 15622,72 пунктів.
Результати опитування компаній у виробничому секторі США показали, що ситуація з перебоями в ланцюжках постачання могла почати покращуватися. Інший звіт, опублікований у вівторок, показав, що кількість американців, що звільняються, у листопаді досягла нового максимуму, тоді як кількість вакансій залишилася поблизу рекордних рівнів.
Читайте також: У світі надулися небачені бульбашки. Що чекає на Україну
Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США зросла до 1,666% із 1,628%.
Очікування інвесторів
Інвестори тим часом продовжують оцінювати дані про поширення коронавірусного омікрон-штаму.
Увага учасників ринку також зосереджена на черговому сезоні звітності, який набере обертів наступного тижня з виходом фінансових результатів великих фінансових компаній.
Згідно з підрахунками аналітиків, прибуток компаній у складі S&P 500 у 4-му кварталі збільшився на 22,0% порівняно з тим самим періодом попереднього року. Інвестори також будуть аналізувати потенційний вплив нового штаму коронавірусу на бізнес.
Нафтові ціни зростали після того, як члени ОПЕК+ домовилися про збільшення видобутку нафти, сподіваючись, що світовий сплеск захворюваності covid-19 не призведе до тиску на попит так само, як це було за попередніх хвиль. Барель нафти марки Brent подорожчав на 1,3% до $80.
Пан'європейський індекс Stoxx Europe 600 додав 0,8%, досягнувши рекордного рівня закриття.
В Азії основні біржові індекси рухалися різноспрямовано. Індекс Shanghai Composite знизився на 0,2% після того, як нові дані показали, що, незважаючи на пожвавлення виробничої активності, китайський експорт минулого місяця практично не змінився через низький попит за кордоном.
Гонконгський індекс Hang-Seng зріс на 0,1%.
Японський індекс Nikkei 225 виріс на 1,8%, оскільки ослаблення ієни залучило інвесторів на місцевий фондовий ринок.
Коментарі