Мільярдер Ілон Маск спростував інформацію про те, що це він створив біткоїн й назвав ім'я ймовірного засновника першої криптовалюти, який ховається за таємничим ім'ям Сатоші Накамото. Про це пише РБК.
Ілон Маск заявив, що не створював біткоїн і назвав ім'я ймовірного творця криптовалюти
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Припущення Маска
На думку генерального директора Tesla та SpaceX, за псевдонімом творця біткоїну може ховатися математик, який у 1998 році створив алгоритм децентралізованої цифрової валюти під назвою bit gold Нік Сабо. Про це Маск повідомив у ході подкасту з блогером Лексом Фрідманом.
Нік Сабо — це американський вчений, який працює в галузі інформатики та криптографії. На думку Маска, ідеї, які просуває Сабо, дуже схожі на принципи, що лежать в основі першої криптовалюти.
Нік Сабо / Фото: Decrypt
Незважаючи на те, що система bit gold не була реалізована на практиці, її вважають попередником біткоїна. Втім, Сабо заперечує свою причетність до розробки першої криптовалюти.
Чому Сабо вважають творцем біткоїна
Те, що Нік Сабо є справжнім розробником біткоїну, — поширена теорія. Лінгвісти Астонського університету в Бірмінгемі вивчили теми та стиль листів науковця. Вони багато в чому співпали з white paper біткоїна.
Аналітики взяли за зразок понад 40 статей із сайту Сабо і, крім іншого, помітили одну закономірність — в оригінальній статті Сатоші про біткоїн часто зустрічається подвійна прогалина. Це може бути пов'язано з використанням редактора LaTeX для написання оригіналу статті перед його конвертацією у PDF. Аналогічна деталь є й у матеріалах вченого.
Читайте також: Творець біткоїна Сатоші Накамото увійшов до топ-20 багатіїв світу
Чутки про зв'язок Маска та Сатоші розпускає колишній співробітник SpaceX та Tesla Сахіл Гупта ще з 2017 року. Він запевняє, що мільярдер і є тим таємничим творцем біткоїна.
Сатоші Накамото — це анонімний розробник або група програмістів, які в 2008 році опублікували документ Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System (Біткоїн: однорангова платіжна система). Через рік було створено блокчейн біткоїна та здобуто перший блок.
Коментарі - 4