Індекс споживчих настроїв в Україні в листопаді 2021 року склав 66, що на 2,8 пунктів нижче за показник жовтня. Падіння індикатора спричинене зниженням усіх індексів. Про це йдеться у дослідженні компанії Info Sapiens.
Споживчі настрої різко погіршилися у листопаді
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Як змінилися показники
Індекс поточного становища впав 4,5 пунктів і складає 62,3, Індекс економічних очікувань у листопаді складає 68,5, що на 1,7 п. нижче від рівня цього індексу у жовтні.
У листопаді показник індексу очікуваної динаміки безробіття збільшився на 2,7 п. та складає 137,6.
Індекс інфляційних очікувань зменшився на 2,3 п. та складає 189,6.
Що чекають від курсу гривні
Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих 3 місяців погіршилися: індекс девальваційних очікувань зріс на 2 п. та складає 135,6.
«У листопаді 2021 року є деяка тенденція до зниження показників Індексу споживчих настроїв та його складових, зокрема щодо Індексу поточного становища. Але загалом індекс знаходиться на рівні листопада попереднього року», — коментують аналітики Info Sapiens.
Читайте також: Бізнес погіршив очікування. Як змінилися ділові настрої (опитування)
Нагадаємо
Індекс споживчих настроїв скоротився у жовтні на 0,3 пункти до 68,8 пунктів через зростання інфляційних очікувань.
Методика проведення дослідження
Дослідження споживчих настроїв в Україні проводилося GFK Ukraine з червня 2000 року, а з 2019 року його здійснює Info Sapiens.
Індекс споживчих настроїв в Україні визначають на підставі вибіркового обстеження домашніх господарств країни. Під час дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років.
Значення індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Значення дорівнює 200 в тому разі, якщо всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Індекс дорівнює 100 тоді, коли частки позитивних і негативних оцінок однакові. Значення індексу менше 100 означає, що в суспільстві переважають негативні оцінки.
Коментарі