Потенційні позичальники можуть одночасно подавати кілька онлайн-заявок на отримання мікрокредитів, а потім мати труднощі з їх обслуговуванням. Про це під час конференції «FinYear outlines» заявив Олександр Залєтов, начальник управління нагляду за фінкомпаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ.
Деякі позичальники беруть у режимі онлайн одночасно по 10-15 мікрокредитів — чиновник НБУ
Процедурні проблеми
За словами чиновника, середня сума онлайн-мікрокредиту становить близько 5 тис. грн. Тому позичальник, який потребує такої суми коштів, подавши, наприклад, 20 заявок, може отримати 100 тис грн. Причому якщо це перше звернення, то багато фінкомпаній готові кредитувати під мінімальні відсотки або зовсім безкоштовно. Наразі «фінки» намагаються видавати мікропозики максимально оперативно, за кілька хвилин. Тому кожен із кредиторів у такому разі виходитиме з того, що кредит береться тільки у нього. Тоді як насправді позичальник може отримати у рази більше грошей, і імпульсивно витративши їх, може не розрахувати свої сили при погашенні.
Заплатять інші
Високі частки неповернень за мікрокредитами «до зарплати» фінкомпанії компенсують за рахунок високих процентних ставок. Специфіка таких кредитів така, що вони укладаються не лише без заставного забезпечення, а й у більшості випадків навіть без довідки про доходи позичальника.
Коментарі - 15
капец я ору с этой фразы, такое чувство, будто те, кто набирает 20 кредитов в мфо, каким-то образом рассчитывает «свои силы для погашения»
суть мфо в моєму розумінні це невелика сума коштів без заморочок з банками на тиждень-два, якщо на щось невеличке не вистачає.
це вже наші люди «адаптували» цю задумку, нагрібаючи по 15−20+ кредитів