Переоцінка активів Нацбанку, обумовлена ревальвацією нацвалюти, не впливатиме на прибуток до розподілу за підсумками 2021 р. Це випливає із роз’яснення, наданого регулятором на запит «Мінфіну».
Поточні збитки Нацбанку не вплинуть на відрахування до держбюджету — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Запас міцності достатній
У НБУ зазначають, що основною причиною збитку, який отримав регулятор за результатами дев’яти місяців (сумі 21,5 млрд грн), є негативна нереалізована переоцінка монетарних статей балансу, номінованих в іноземній валюті та монетарному золоті, внаслідок ревальвації гривні у 2021 році. Негативна сума цієї переоцінки складає 38,2 млрд грн.
Разом з тим розмір резерву переоцінки іноземної валюти та монетарного золота в капіталі Нацбанку станом на 1 жовтня 2021 року становить 105,3 млрд грн. Він зможе повністю покрити негативні нереалізовані результати переоцінки валютних інструментів, навіть за умови подальшої ревальвації гривні в IV кварталі 2021 року.
«Тобто переоцінка не буде впливати на прибуток до розподілу у 2021 році», — резюмували у НБУ.
Це ж вже було
Нацбанк навів приклад 2019 року, коли ревальвація гривні також спровокувала негативну нереалізовану переоцінку обсягом 43,4 млрд грн, а консолідований фінансовий результат Національного банку за 2019 рік становив мінус 11,3 млрд грн.
«Водночас частина прибутку до розподілу, яка була перерахована Нацбанком до держбюджету у 2020 році, становила 42,7 млрд грн», — нагадали в НБУ.
Передісторія
За перші 9 місяців 2021 р. Нацбанк задекларував збиток у розмірі 21,5 млрд грн. Це випливає із проміжної скороченої консолідованої звітності, опублікованої регулятором.
Коментарі - 7