Вівторок пройде на валютному ринку дуже динамічно з поступовим зростанням статистики торгів, чого не спостерігалося вчора.
Прогноз курсу долара та євро на вівторок: чому всім буде не нудно і чого чекати від валюти
За розрахунками Мінфіну обсяг операцій на міжбанку сьогодні зросте до $190−240 млн при здійсненні до 580−650 угод. Причин для активізації своїх операцій на валютному ринку у бізнесу та фінансистів декілька.
Ось основні:
1) До кінця цього тижня більшість компаній намагатиметься закрити всі основні великі зовнішньоекономічні операції по 2021 року. США та ЄС входять у період різдвяних та новорічних свят і всім українським контрагентам треба закрити свої угоди до цього періоду. Причому активні будуть усі — від постачальників енергоносіїв до великих рітейлерів.
У перших починається пік попиту на паливо та газ у період настання морозів та засипання України снігом, а у других — самий розпал сезону новорічних покупок і втрачати покупців через відсутність тих чи інших товарів — ніхто бажання не має і не планує.
З тієї ж причини активізуються і великі продуктові мережі, оскільки до святкового столу населення вже почало активно скуповувати вітчизняну та імпортну їстівну продукцію. З урахуванням проблем з логістикою у світі та у нас в країні — усім явно потрібно поспішати. Активізуються із продажем кредитної валюти і держкомпанії, оскільки багатьом із них треба розрахуватися з місцевими постачальниками за своїми контрактами цього року. Це частково додасть пропозиції на міжбанку та підстрахує гривню під час торгової сесії.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний зстосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
2) Аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП. Чиновники пропонуватимуть гривневі облігації на терміни від 63 до 1981 дня і папери у доларі на 365 днів. Враховуючи, що аукціон 28 грудня вже буде малоактивним через ухід багатьох клієнтів на новорічні канікули — сьогодні буде пік активності більшості гравців. І хоча за нашими прогнозами, нерезиденти досить обережно підходитимуть до питання збільшення своїх вкладень в українські папери, проте наявність у пропозиції облігацій практично на будь-який термін у гривні та первинне розміщення ОВДП у доларі на рік — додасть статистики аукціону як за рахунок місцевих банків і компаній, так і частково за допомогою іноземців.
Нерезиденти також намагатимуться найближчим часом закрити свої останні операції цього року на вторинному ринку та піти на різдвяні канікули. Все це вплине і на поведінку ресурсного та валютного ринків сьогодні (день аукціону) та завтра (розрахунки по ньому).
За нашими прогнозами, 21 числа Мінфін зможе розмістити гривневі ОВДП з прибутковістю від 10,50% до 13,25% річних залежно від їхніх термінів, а доларові — під 3,7%-3,8% річних при загальному обсягу продажу на аукціоні у межах від 11,2 до 19,6 млрд гривень.
3) Гра на курсі євро щодо гривні. Як і вчора, спекуляції з євро будуть досить привабливі на нашому міжбанку та на готівковому ринку. Співвідношення пари євро/долар перебуватиме у межах широкого коридору від 1,1245 до 1,1315 і стрибки курсу євровалюти продовжуватимуться. А це дозволить окремим гравцям на ринку на цьому непогано заробляти. Особливо з урахуванням того, що клієнтам, які працюють з європейськими партнерами, взагалі нікуди подітися — час перед святами їх підпирає. І вони через це будуть більш поступливими за курсами євро, що будуть запропоновані продавцями.
Активізуються й ті зимові туристи, які поїдуть на новорічний відпочинок до країн ЄС. Це додає попиту на євро та на готівковому ринку. А надходження від заробітчан, які незабаром приїдуть із країн Європи на святкування Нового року створять певну підстраховку для обмінників щодо припливу готівкового євро на ринок.
Як і в усі дні цього тижня, цейтнот за часом у більшості клієнтів у поєднанні зі збільшенням ситуативних перекосів між попитом та пропозицією з валюти перед чергою новорічних свят — буде головним драйвером для всього валютного ринку України на найближчий час. За сильних стрибків котирувань долара протягом сесії вівторка — вихід Нацбанку з інтервенціями не забариться.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 21 грудня будуть у межах: долар — коридор 27,15 — 27,38 грн, євро — коридор 30,60 — 30,95 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,05 — 27,45 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп., а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: у банках коридор від 30,40 до 31,10 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,45 до 30,85 грн при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,95 — 27,15 грн і продаж 27,25 — 27,35 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10 — 27,18 грн та продаж 27,22 — 27,28 грн.
Коментарі - 16
Вчера остатки на кор. счетах упали на 5,2 млрд. грн, но они все также на высоком уровне. Рынок сам без НБУ отрабатывает эту гривну. Это хорошо, все почти довольны.
Как я и говорил эта итоговая неделя, следующая неделя многие в США и ЕС уже будут праздновать и встречать новый год. Спешка легкая есть. Сегодня аукцион и попытка еще привлечь деньги под ОВГЗ, минус в том что в дол. США бумаги могут зайти наши банки и они могут скупать валюту для этого.
НДС пока слабо дают, но в четверг-пятницу могут хорошо «насыпать».
Евро скачет нормально, было на 1,1260, сейчас на 1,1300.
Утром котировки не пошли выше 27,30, хотя многие вчера вечером это пророчили, это говорит о том, что покупателей не так много как продавцов. Сейчас торговля 27,27−27,28.
Не забываем, что конец года это и расчеты с персоналом, многие вообще будут закрываться в на след. неделе или даже вконце этой недели заранее, те компании которые уходят в отпуск с 27.12. Почти не будет компаний которые перенесут выплаты с 02−10.01.2022. Также многие закрывают взаиморасчеты внутри, для этого нужна гривна.
Доллар 27,27 +/- 6 коп.
Евро 30,80 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/180358/
НДС фактически не будет, так как налогов было очень мало.
Основной непонятный фактор — окончание года. Вполне возможно, что многие, кому нужна гривна выжидали лучший курс и теперь будут сливать по тому курсу, который есть!
Українці, які раніше зуміли придбати готівкову валюту в момент падіння курсу, не помилилися: вже зараз вони можуть її здати дорожче, хоч і ненабагато, ніж купили 7−10 днів тому.
Про це інформує аналітик ГК Forex club Андрій Шевчишин.
На його думку, відкати курсу ще будуть, а тепер придбання валютного «кешу» є доцільним для середньо- та довгострокових інвестицій.
Андрій Шевчишин оцінює настрої на ринку як переважно девальваційні.
«Через прогнозоване синоптиками погіршення погодних умов та похолодання запаси газу та вугілля продовжать стрімко знижуватися. Це приведе до активізації імпортерів, зростання попиту на валюту та девальвації гривні ближче до курсу 28 грн/долар», — пояснює експерт.