Яким буде банкінг наступного року, про виклики, здобутки та інновації 2021 року — своїм баченням поділився Костянтин Лежнін, Заступник голови правління з питань роздрібного бізнесу Ukrsibbank BNP Paribas Group у спецпроекті Forbes спільно з Mastercard.
За один рік ми розвинулись, як за три: стали адаптивними та налаштували бізнес у нових умовах роботи
2021 рік запамʼятався швидкістю змін і зафіксував диджитал-реальність. Все, що можна робити онлайн, торік отримало поштовх: зростання обігу онлайн-операцій, скорочення готівкових платежів, потужні кроки в застосунку «Дія». За один рік ми розвинулись, як за три: стали адаптивними та налаштували бізнес у нових умовах роботи. У 2021 році Ukrsibbank запустив скорингове кредитування для середнього та малого бізнесу, а також випустив віртуальну картку до оформлення через додаток Ukrsib online.
Ще одним важливим досягненням стало впровадження постійної програми винагород «Екстра більше». В умовах зниження ставки інтерчейндж банки знижуватимуть розмір кешбеку, а наше рішення залишиться без змін і буде істотною перевагою для клієнтів.
Торішнім викликом стало відкриття ринку сільськогосподарської землі: ми створили кредитний продукт на купівлю цього активу, але ще працюємо над його покращенням.
Для клієнтів значно важливіші комфорт та економія власного часу. Тому банківські сервіси намагаються розробити швидкі, зрозумілі й прості рішення без зайвих комісій — це і є той самий ключик до залучення нових клієнтів. Адже моделі поведінки трансформувались по всьому світу, і користувачі стали більш вимогливими. Наша мета — задоволення потреб нових та існуючих клієнтів, і розвиток технологій це дозволяє.
З технологічних інновацій в Ukrsibbank відзначу процес light-верифікації, який дає можливість відкрити рахунок без відвідування відділення. Ідея ще на стадії розробки, але це докорінно змінить платіжні звички громадян. Також ми запустили опцію Dreams — сервіс для здійснення мрій у додатку Ukrsib online, що дозволяє обрати свою ціль, визначити суму та поступово рухатися до її досягнення.
Банківської сфери торкнулись й екологічні тенденції, тому ми стали ексклюзивним партнером ініціативи The Priceless Planet Coalition в Україні, мета якої — відновити 100 млн дерев протягом пʼяти років. 2022-й має стати стабільнішим, а це означає, що користувачі будуть більш впевнено витрачати кошти. Безперечно, зріс попит на онлайн-послуги банків, передусім — на онлайн-сервіси кредитування. Підвищилось поповнення депозитів і погашення кредитів через інтернет. Також збільшився попит на кредитні й інвестиційні продукти.
Ми плануємо не сповільнювати темп, адже основна мета — залучення нових клієнтів. Є багато ідей, на реалізацію яких неодмінно потрібні час та ресурси. Частиною win-стратегії буде продаж інвестиційних продуктів, тому що банки «ускладнили» свої баланси валютними залишками клієнтів, які не дають очевидної вигоди ні клієнтам, ні банкам.
З розміщенням вільних валютних коштів на альтернативні фінансові інструменти банк зможе трансформувати валюту зі свого балансу на баланс інвестиційних компаній, і клієнти матимуть змогу отримати більш відчутний прибуток від такого виду діяльності.
Коментарі