Кабінет міністрів установив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Про це йдеться у повідомленні уряду.
Кабмін встановив мінімальні ціни на пакети у супермаркетах
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що відомо
Постанова набуде чинності з 1 лютого 2022 року. На думку Кабміну, нововведення дозволить обмежити обіг пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні.
Ціни на пакети
Мінімальна ціна на пакети зі стінками товщиною понад 50 мкм, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг:
-
2,00 грн — пакет без ручок та бічних складок;
-
2,50 грн — пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бокових складок;
-
3,00 грн — пакет з ручками та бічними складками.
Передісторія
У червні набув чинності закон про обмеження обігу пластикових пакетів, яким безкоштовне розповсюдження таких пакетів у роздрібній торгівлі та громадських харчуваннях було заборонено з 10 грудня.
До 1 січня 2023 року вимога не поширюється на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м'яса, сипких продуктів, льоду та використовуються як первинне пакування.
З 10 березня 2022 року в Україні буде заборонено розповсюдження у магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками тонше 15 мкм), тонких (від 15 до 50 мкм), а також оксораскладних пластикових пакетів.
Коментарі - 26
Во многих цивилизованных странах на фасовку идут бумажные пакеты (из вторсырья), или биоразлагаемые. Вот только сначала надо было их ввести и обязать магазины их использовать, а потом запрещать пластик.
МВФ ведь проверять не будет. Трудности перевода.
Третій рік ЗЕ преЗЕдент, війна продовжується, тарифи не знижені а ростуть, зарплати не підвищені/4 тис баксів вчителям, корупція, контрабанда процвітають/очолили, посадок весною не дочекались… Заробітчан і не планують повертати кращими умовами в Україні, інвестори виводять свої кошти за кордон… Зе-здобули. І гірше точно не буде ©
Збільшуйте власний видобуток газу. Отут хай президент проявить авторитарні замашки. Нехай їздить по родовищах
Натомість все більше вкладають у «велике крадівництво». На наступний рік на програму «Велике будівництво» виділяють 125 мільярдів гривень, а досить і 25 мільярдів. Не дороги зараз пріоритет. Решту 100 мільярдів треба поділити. Половину — на зміцнення оборони та мотивацію військових служити й захищати. Іншу — на енергозбереження. Щоб ми забули про тему російського газу. Аби всі ігрища на московських чи європейських біржах не торкалися нас узагалі. Голова Нафтогазу Вітренко говорить, що в нас є 20 мільярдів кубів власного видобутку газу й ще 30 мільярдів — наша потреба. Так збільшуйте власний видобуток, бо його останні роки зменшували. Отут хай президент проявить авторитарні замашки. Нехай їздить по родовищах і дивиться, що вони роблять. Друге — треба провести паспортизацію будинків із тепловізорами. І починати заходи із теплоізоляції, де йде найбільший витік енергії. Аби зменшити витрати до 60 відсотків. Тоді в нас до завершення каденції президента якраз і буде забезпечена повна незалежність від російського газу. Нехай Зеленський це зробить і, тоді йому можна буде ставити пам’ятник. Але він не хоче таким займатися. Йому цікаве будівництво доріг, бо це піар.
https://gazeta.ua/articles/politics/_zelenskij-ne-stav-goloborodkom-peretvoryuvavsya-na-poroshenka-teper-na-brezhnyeva-anatolij-gricenko/1053068
Но дело ещё и в том что вес пакета не 2 грамма, а меньше.
А так же в том что 2 г это меньше точности весов в супермаркете.
К тому же чтобы 2 грамма хоть немного влияли на цену надо взвешивать что-то ценой от ну хотя бы 100 гривен.
В конце концов все весы в супермаркетах имеют опцию вычитания веса тары и там где вес действительно влияет на цену (лотки, бумага в которую заворачивают взвешиваемый товар) продавец у тебя на глазах взвешивает «тару» и затем вычитает её из веса товара.
Всё как в нормальных странах.
для примера Израиль, пакеты без ручек в рулонах бесплатно отрывай, а пакеты с ручками на кассе продаются по 80 копеек, а не по 3 гривны,
вот тебе и нормальные страны
Я же тебе предложил посчитать цену пакета весом 2 г. Но вижу ты учебник арифметики скурил, а после третьего класса и учиться не стал. Тогда намекну тебе что пакет будет стоить аж 1 копейку. Но дело, как я говорил, даже не в этом — точность весов в супермаркете — 5 грамм. Они просто не в состоянии взвешивать пакеты весом 2 грамма. Прилипшая к картофелю земля имеет большее значение в цене чем тот пакет.
В нормальных странах продавать тонкие пакеты без ручек из рулонов продавать еще не додумались…
В нормальных странах ты не найдешь тонких пакетов. Уже не найдешь. И да, в нормальных странах нормально продавать любой товар, в том числе и пакеты.
Аналогично когда зашел в кулинарию и взял что-то в лоточке что потенциально может вытечь или просто на случай что закрывающийся лоток откроется и всё содержимое высыпится в сумку или пакет, или на землю, или в салон машины.
К тому же тонкие пакеты очень условно многоразовые: его хватает на несколько раз только при очень аккуратном обращении.
И у нас наверно чисто украинское
Будто за рубежом в супермаркетах нет пакетов на кассах.
На картинке тонкие или сверхтонкие пакеты. Для картошки или конфет. Которые в АТБ сейчас по 12 коп. Которые ранее были бесплатные, теперь 12 коп., а с марта запрещены.
А в тексте идет речь о нетонких пакетах от 2 грн., которые никогда и не были бесплатными. Которые мы покупали на кассе и которые с марта никто отменять не будет.
и обязали все торговые сети ими пользоваться, а уж потом начали
что-то запрещать.
Даже в старых голливудских фильмах покупки из супермаркетов
выносят исключительно в бумажных пакетах.
У нас же бумажных пакетов днём с огнём не найдёшь
на кассах супермаркетов…