Біржова ціна на газ в Європі 20 грудня знову перевищила позначку $1700 за тисячу кубометрів. Вартість січневого ф'ючерсу на TTF зросла на 7% і досягла 148,87 євро за МВт/год — близько $1732 1 тис. кубометрів. Протягом торгів ціна впала до $1655. Про це йдеться в даних Лондонської біржі ICE.
Ціна газу в Європі перевищила $1700
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина зростання ціни
Спотова ціна газу в Європі вранці в понеділок злетіла на тлі скорочення прокачування газопроводом «Ямал-Європа» та наближення нового похолодання.
Передісторія
Востаннє ціни на газ долали позначку $1700 минулого тижня у зв'язку заявою керівника Федерального мережевого агентства Німеччини Йохена Хоммана про те, що запуск російського газопроводу «Північний потік — 2» не відбудеться на початку 2022 року.
Нагадаємо, що біржова ціна на газ в Європі восени побила рекорд в $1900. Ріст цін на газ у останні тижні пов'язаний з відновленням промисловості й низькими запасами у сховищах, а також шантажу з боку Росії, яка відмовляється бронювати додаткові потужності українського транзиту. Підприємства Європи, у зв'язку з подорожчанням газу, переходять на вугілля та нафту.
Національний банк України очікує стрімкого зниження цін на газ після закінчення опалювального сезону в Європі навесні 2022 року.
Читайте також: В НБУ спрогнозували, коли впадуть ціни на газ
Коментарі - 44
підправте на «причина»
Который теперь заседает в набсовете Роснефти и получает там по миллиону-полтора евро в год «пенсии»
вот где «зрада».
Вот жеж, какой плохой продавец: не хочет дебоширу продавать водку и условия какие-то ставит. Вот на Маскве- такого нет, там можно, угу. =)
Продавец в магазине не имеет права не отпускать водку (за исключением несовершеннолетних). А для дебоширов вызывается полиция.
Европа не такая дурная — она отлично видит как россия использует газ в сугубо политических целях. И поэтому вопрос уменьшения зависимости европы от этого газа — даже не обсуждается. Обсуждается уже механика процесса. Как, когда, на что и т. п.
Мне кажется, это заблуждение. Неоднократно в прессе попадалась информация о вложениях 9−10 млрд.евро. Думаю, гугл Вам поможет немного разделить экономику от политики.
Как минимум, хоть что-то, заслуживающее доверия, в интернете найти можно.
На офсайте СП-2 (https://www.nord-stream2.com) есть информация об инвесторах.
Среди них есть, например, Wintershall DEA.
Идем на сайт этой компании и открываем публичную отчетность за 2020 год (https://wintershalldea.com/sites/default/files/media/files/Wintershall%20Dea%20annual%20report%202020.pdf)
В этом отчете на странице 125 написано: The Group finances Nord Stream 2 AG. The Group‘s involvement with the Nord Stream 2 project is limited to the provision of loans together with four major European energy companies (ENGIE, OMV, Shell and Uniper). The company‘s loan payments to Nord Stream 2 AG amount to €730 million"
То есть вышеуказанная компания уже профинансировала сумму 730 млн.евро.
Это могут быть просто реинвестиции ГП.
Вы мне догадки.
а приучение рашки к порядку - будет так или иначе. и деньги отберут обратно…
Быстро и довольно дешево.
Найдите директора меткомбината, который не знает что такое МНЛЗ.
Может пенсионеры и о тепловых насосах наслышаны?
Хотя что там тех пенсионеров, правда? Всего-то 10 миллионов…
Так уже и 10 млн. А может 2 или 1?
А может речь не о пенсионерах?
Кто-то отапливает газом, типа принципиально. А кто-то должен эти принципы оплачивать.
Я правильно Вас понял?
Поки СП-2 не запущено, вірогідність військових дій на території всієї України дорівнює нулю.
Так, можна назвати шантаж, а можно миротворчою діяльністю :)
Взагалі, звичайно дуже важко уявити щоби европа просто забула про сп-2 та покинула все на дні моря…