«Ковідна тисяча» не покладатиме будь-яких обов’язків на платників податків, пов’язаних з декларуванням та сплатою податків. Про це заявили головний юрист ЮК Winner Максим Багнюк та Адвокат, А О Dixi Lex Яна Будова в коментарі «Мінфіну».
«Тисяча Зеленського». Юристи запевнили, декларацію подавати не потрібно
Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: детально про головні новини фінринку
Що кажуть юристи
За словами юристів, податковим кодексом передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
- сума державної та соціальної матеріальної допомоги;
- державної допомоги;
- компенсацій (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах);
- винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
Як зазначив головний юрист ЮК WINNER Максим Багнюк, фактично одна тисяча гривень отримана від держави не буде доходом фізичної особи в розумінні статті 165 ПК України.
Читайте також: «Тисяча Зеленського». Як отримати гроші за вакцинацію (аудіо)
Більше того, юрист запевняє, що Конституціє (стаття 67) передбачено: «Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом».
«Ковідна тисяча не покладатиме будь-яких обов’язків на платників податків, пов’язаних з декларуванням та сплатою податків», — підсумував юрист.
Адвокат АО Dixi Lex Яна Будова запевнила, що обов'язок подати декларацію та сплатити податки в даному випадку не виникає, оскільки соціальні виплати вважаються доходом і відображаються в декларації лише в разі їх монетизації, тобто виплати у грошовій формі.
Читайте також: Кожному щепленому по тисячі гривень: Зеленський пообіцяв роздати гроші
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що економіст Михайло Кухар на своїй сторінці у фейсбук написав, що отримання 1 тисячі гривень за проходження повного курсу вакцинації проти covid-19 є соціальною допомогою та зобов'язує українців подавати річну декларацію про доходи.
16 листопада Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто отримає два щеплення від коронавірусу, отримає від держави тисячу гривень.
На ранок понеділка, 13 грудня, банки відкрили 1,04 млн віртуальних карток для виплат вакцинованим громадянам тисячі гривень з 19 грудня.
Крім того, 1,35 млн користувачів «Дії» записалися на бета-тестування послуги, яке стартувало 13 грудня.
Коментарі - 7
Яна забыла что помощь выплачивается как раз в денежной форме. То что она не в виде купюр — не деляет ещё не денежной. Мне зарплату наличными последний раз выплачивали в 2000 году, с тех пор перечисляют её только в безналичном виде на банковский счёт. Зарплата что, перестала быть денежной формой дохода и я могу потребовать возврата НДФЛ за 20 лет? Преподаватель университета где училась Яна наверное сейчас сильно икает.
Вопрос не раскрыт. Какой закон относит данную сумму к категории доходов которые не включаются в сумму налогооплагаемых видов дохода? Я не знаю никакого закона о вовиной тыще, есть лишь постановление кабмина, а кабмин у нас законы не издает.
и обратите особое внимание на третью поправку от Гетьманцева
165.1.1 сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, у тому числі (але не виключно):
---------
Винятки, передбачені цим підпунктом, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності;