Рада керуючих Європейського центрального банку (ЄЦБ) на засіданні у четвер зберегла базову процентну ставку на рекордно низькому нульовому рівні. Про це йдеться у повідомленні CNBC.
ЄЦБ зберіг базову ставку на рекордно низькому нульовому рівні
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Нульова ставка
На нульовій позначці базова ставка знаходиться з березня 2016 року.
«Процентна ставка за основними операціями рефінансування та процентні ставки за маржинальними кредитами та за депозитами залишаться незмінними на рівні 0,00%, 0,25% та мінус 0,5% відповідно. Рада управляючих очікує, що ключові процентні ставки ЄЦБ залишаться на їх нинішньому або нижчому рівні, доки інфляція не досягне 2% задовго до кінця свого прогнозного періоду і буде стійкою до кінця прогнозного періоду», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: ЄЦБ знову зберіг нульову базову ставку
Зазначається, що ставка зберігатиметься на колишньому рівні та під час «перехідного періоду», який характеризується інфляцією вище за цільовий рівень регулятора.
На початку липня ЄЦБ скоригував свою середньострокову мету щодо інфляції до рівно 2% із колишнього формулювання «трохи нижче 2%».
Програма викупу активів
Європейський центральний банк (ЄЦБ) уповільнить темпи викупу активів з ринку за спеціальною програмою PEPP у першому кварталі наступного року та прискорить викуп у рамках звичайної програми APP у другому кварталі 2022 року, йдеться у релізі регулятора за підсумками грудневого засідання.
«У першому кварталі 2022 року управляюча рада планує провести викуп чистих активів у рамках PEPP нижчими темпами, ніж у попередньому кварталі», — йдеться у повідомленні. Викуп у рамках PEPP буде завершено наприкінці березня 2022 року, заявив ЄЦБ.
Читайте також: ФРС США прискорить згортання програми стимулювання економіки
Водночас регулятор прискорить викуп активів із ринку в рамках звичайної програми APP до 40 мільярдів євро на місяць у другому кварталі 2022 року. У третьому кварталі викуп уповільниться до 30 мільярдів євро на місяць, а з жовтня 2022 року становитиме 20 мільярдів євро щомісяця.
Коментарі