14 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 5376, який встановлює правила оподаткування спеціального правового режиму для IT-галузі, відомого як Дія.City.
Рада ухвалила податковий закон для запуску Дія.City
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«За» документ проголосувало 285 народних депутатів.
Що відомо
Згідно з ухваленим документом, перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти буде таким: до 2024 жодних обмежень не передбачено. З 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 — 20%.
Рівень податкового навантаження на компанії-резиденти залишився незмінним: податок на доходи — 5%, єдиний соціальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%; можливість вибору корпоративного податку — податок на виведений капітал (9%) або податок на прибуток (18%).
Читайте також: Як працювати на роботодавця із Дія Сіті
Компанії звільняться від податку на дохід фізосіб як дивідентів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше одного разу на два роки; податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
Резиденти Дія City, які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, і які мають річний ліміт доходу до 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час резидентства.
До того ж пільгове оподаткування на зарплати фахівців не обмежуватиметься за єдиним класифікатором видів економічної діяльності та поширюватиметься на всіх співробітників компанії. Умови Дія City зафіксовані на 25 років.
Коментарі - 30
Тут есть расчеты:
https://thepage.ua/ua/special-projects/efektivni-podatki-v-diya-city-intervyu-z-mihajlom-kuharem
2) Прецедент с Белорусским Парком Высоких Технологий должен как бы намекать на дальнейшее развитие событий.
3) Не знаю что там Вы планируете. Я тоже работаю разработчиком и почему-то я и подавляющее большинство моих колег уже как пол года обсуждаем данную проблему и прорабатываем разные планы ухода на прямые контракты/эмиграцию.
P.S.: Закон дает кучу возможностей нагнуть ИТшников, как минимум факт такой возможности должен быть стопором для его принятия. Чтобы потом не молиться, что никто этим не воспользуется. Я уже молчу что юридический комитет Рады раскритиковал его, прямо указав, что он в несколькиз пунктах нарушает Конституцию Украины и не стыкуется с другими законами. Но кого это волнует, когда пришёл «Час дойки».
А так как принято решение в ближайшие пару лет повсеместно щемить ФОПов во всех сферах и загонять их в трудовые отношения, ИТ-отрасль наоборот убрали из-под удара.
как можно дальше от страны»
В Европе принято платить налоги,
которые там однозначно выше,
чем в Украине…
Походу, это правильный проект.
На данный момент времени есть дефицит специалистов. Это не значит, что он будет всегда.
Конечно, гораздо проще бросаться лозунгами про уничтожение отрасли и сбор чемоданов. И это справедливо, никто ничего хорошего от государства не ждёт, учитывая всякой дичи сколько уже напринимал налоговый комитет.
Но конкретно этот проект просчитывали и разрабатывали достаточно авторитетные и независимые организации, а не только чинуши и налоговики.
Все детали можно изучить, например, здесь:
https://en.ukraine-economic-outlook.com/post/diia-city-fiscal-model
Никто не станет работать с группой ФОПов.
Все связанное с лицензиями, железом, сопровождением.
Тут правда вопрос, пройдут ли такие компании по критериям.
Но кто-то да пройдет.
Пряма мова Федорова на питання, чому «зламалась» «Дія», коли почався пілот проєкту з видачі тисячі гривень за вакцинацію: «Насправді нічого не зламалося. Чому зникають документи? Тому що Дія не зберігає персональні дані, кожного разу, коли ви авторизуєтесь, з усіх реєстрів підтягуються документи.
Немає однієї бази даних, де все зберігається. Кожного разу — це нові запити до реєстрів. А наші реєстри будувались багато років, хоча ми їх і оновлюємо поступово, тому, коли система не стабільна, реєстри не витримують, а інформація не підтягується.
Але це не значить, що документи зникли, в цей час вони просто не підтягнулися».
Він додав, що Мінцифри дбає про безпеку, тому «така архітектура безпечніша, ніж зберігати дані».
Если взломают и зашифруют базу проекта HELSI. ME,
местные админы всегда смогут восстановить
предыдущее состояние из бэкапов, а потом
медики в поликлиниках смогут ввести в базу
недостающую информацию …
Не надеясь на квалификацию админов,
свой сертификат о вакцинации я сохранил
в виде PDF-файла на своём ноуте и смартфоне,
а также распечатал в бумажном виде…
Мне этого хватило, чтобы не беспокоиться
о временной недоступности информации
в приложении «ДИЯ».