Українці, які хотіли скористатись одноразовим добровільним декларуванням, скаржаться до Національного банку через відмову банків у відкритті спеціальних рахунків. Про це йдеться у листі НБУ від імені в.о. голови Нацбанку Юрія Гелетія до банків.
Українці скаржаться, що банки не хочуть відкривати їм спецрахунки для одноразових декларацій — НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У чому причина
Як зазначається у листі регулятора до банків, до НБУ надходять звернення від громадян, які хотіли скористатись одноразовим добровільним декларуванням і зверталися до банків для відкриття спеціальних рахунків особисто, але отримали відмову.
Як з'ясувалося, працівники банку не володіють інформацією щодо порядку відкриття спеціальних рахунків для декларування.
Читайте також: Податкова амністія. НБУ розширив перелік операцій за рахунками фізосіб
Доручення НБУ
«Банки мають невідкладно вжити заходів і забезпечити надання необхідної інформації про відкриття спецрахунків для розміщення готівкових коштів та/або банківських металів з метою одноразового добровільного декларування працівникам банків», — йдеться у листі.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування, яке триватиме до 1 вересня 2022 року.
На виконання програми добровільного декларування, або так званої «податкової амністії» учасники повинні відкрити в банку спеціальний рахунок і перерахувати на нього гроші і банківські метали.
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії. Президент Володимир Зеленський повернув документ з підписом 19 липня, а набув чинності він з 21 липня поточного року.
Читайте також: Податкова амністія: здаватися чи ні
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Коментарі - 16
А кому нафиг это нужно?
бери людей на эти проверки, учи, организовывай процессы, рискуй — чтобы что? чтобы какой-то мен принес тебе аж миллион гривен, который тебе и нафиг не нужен? Вот и отказываются.
а может же не перевести…
Если государство делает такое изменение, то наверное должно обеспечить процесс, хотя бы через гос банки.
Регулирование должно быть с умом, а не «я начальник, ты дурак».
Та я все понимаю и согласен с Вами.
Тогда к чему эти поручения НБУ?! Получается, что это чистой воды популизм.
Появились жалобы, НБУ реагирует.
Депутатам законы не писаны (они сами не пишут), ну принимают полудурость или то, что непонятно как делать. Разве это первый раз в стране, в мире, когда недоконца продуманные реформы делают.
никакого права заставлять банки обслуживать каких-то клиентов без документов и совершать тому подобные деяния — у него нет.
Это все равно что создать министерство рекламы и оно будет застаавлять фейсбук что-то рекламировать или не рекламировать.
Банки в свое время задали НБУ вопрос — как быть с законом о финансовом мониторинге, применительно к этим счетам. Национальныйй банк ответил, что закон этот нужно соблюдать в полной мере. Ни одной копейки без документов о происхождении зачислять на эти счета нельзя.
Ок, сказали банки. И начали спрашивать документы.
на этом тема со счетами и закрылась.
А теперь засуетились?
ну, удачки им всем.
написать банкам «принимаете деньги без документов». Или наоборот — нет документов -нет работы.
но зелепуки так не делают. Они пишут пространные письма с текстом «действуйте согласно действующего законодательства. «.
Какой-то сюрреализм.
Есть целый НБУ с 10-ками тыс. сотрудников и не видит очевидных вещей. Или делает вид, что не видит. Или не хочет видеть.
Я уверен, что там есть умные и профессиональные люди. А итог?
там около 2000 человек, это включая банкнотно-монетную фабрику и т. п. подразделения.
Численность НБУ — это мое предположение. Открытой инфо по этому вопросу не встречал.
Но сути вопроса это не меняет.
сейчас реального штата (если убрать вспомогательный типа айтишников, водителей и т. п.) — человек 200.
Но сути вопроса это и правда не меняет.
Проблема не в наличии среди них умных людей, а в том, что НБУ рулят офис президента и кучка «равноприближенных пацанчиков». И каждый тащит в свою сторону. Отсюда — противоречивые решения типа «можно, но нельзя», которые принимаются в последнее время.