Ці дні будуть надзвичайно цікавими на валютному ринку України. А його явно лихоманить. Після нещодавньої девальвації нацвалюти майже на 1 гривню за досить короткий період часу, останніми днями ми спостерігаємо різкий розворот котирувань у бік зміцнення позицій гривні та повернення курсу нижче рівня 27 гривень за долар минулої п'ятниці.
Прогноз щодо курсу долара та євро: чи варто розраховувати на значний відкат котирувань у найближчі дні
Основна інтрига найближчими днями — чи буде подальший відкат котирувань до ще нещодавніх майже 26 гривень за долар або все ж таки експортне лобі і частково сам НБУ утримають котирування в межах рівня близько 27 гривень.
І той, і інший сценарій мають свої плюси та мінуси для всієї економіки України. Повернення курсу до 26,20 — 26,50 гривні за долар на фоні зниження цін на енергоносії зменшить інфляційні процеси в країні, а також й уповільнить зростання обсягів негативного результату роботи НБУ цього року, яке в основному й виникло за рахунок негативних переоцінок щодо валюти та цінних паперів.
Тому питання тренду на міжбанку в даний час носить принциповий характер не тільки безпосередньо для учасників торгів, а й для того, яким буде завершення року та фінансові показники клієнтів, банків та самого регулятора. І кожна зі сторін тягне курсову ковдру на себе.
За нашими даними, Нацбанк поки що не схильний допускати нового значного зміцнення гривні до рівнів 26,20−26,50 гривень і буде по можливості активно викуповувати надлишок пропозиції долара на торгах, щоб не допустити сильного обвалу курсу та збільшення негативної суми переоцінок валюти у своєму балансі. Багато в чому, цього ж хочуть чиновники Мінфіну, яким теж треба максимально «красиво» закрити рік.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Крім цього, цього тижня у нас бюджетні платежі клієнтів і розпочинаються розрахунки компаній за вже швидким настанням завершенням року, а також бюджетні великі вливання за багатьма видатковими статтями.
І хоча чиновники Нацбанку стверджують, що вони за їхніми розрахунками не перевищать 40 млрд гривень, частина ринку побоюється «щедрості» чиновників Мінфіну та Кабміну на суми до 100 млрд гривень (хоча це і явно більше тільки «мрії» окремих великих приватних і державних гравців нашого ринку).Звичайно, від реальних розмірів гривневих вливань у банківську систему та економіку — багато в чому і залежатиме поведінка курсу на міжбанку в ці дні.
Ще багато хто чекає більш швидких і жорстких заходів з боку ФРС США щодо прискорення завершення політики кількісного пом'якшення та підвищення відсоткових ставок в Америці, та й ЄЦБ поки що можливо готує сюрпризи щодо своїх рішень на цей рахунок найближчим часом. Це все призведе до валютних ралі по євро/долар, і відповідно — до стрибків курсу євро щодо гривні на нашому міжбанку на радість спекулянтам.
Після деякого ослаблення напруження навколо дій РФ на кордонах з Україною пожвавився і ринок ОВДП. Завтра черговий аукціон з розміщення цих паперів та чиновники Мінфіну України дуже сподіваються на повернення інтересу іноземців до облігацій. За нашими даними, ці надії зараз мають певні резони і аукціони грудня, що залишилися, пройдуть більш активно з точки зору вкладення грошей нерезидентами, що підтримує гривню на міжбанку.
Тому зараз усім фінансовим директорам компаній варто уважніше стежити за поведінкою міжбанку, оскільки тренд, що склався в ці дні, вже й багато в чому визначатиме поведінку всього валютного ринку до кінця 2021 року і на початку січня 2022 року.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 13 грудня будуть у межах: долар — коридор 26,75 — 27,05 грн, євро — коридор 30,20 — 30,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,70 — 27,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 15−20 коп., а в касах банків до 25 коп.
Євро: у банках широкий коридор від 30,05 до 30,75 грн. при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах набагато вужчого коридору від 30,20 до 30,60 грн. при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,75 — 26,90 грн і продаж 27,00 — 27,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 26,85 — 26,90 грн і продаж 27,00 — 27,05 грн.
Коментарі - 35
1. Налогов будет мало, так как они всего-лишь за ноябрь (карантинный месяц), то есть не квартальные или даже годовые, как в январе. С другой стороны, налоговики могут просить заплатить годовые налоги не в январе, а сейчас. Это опыт последних лет.
2. Украина резко увеличила акциз на экспорт металлолома. С одной стороны это продлит агонию металлургической отрасли, с другой уменьшит поступление валюты (причём там суммы довольно серьёзные).
3. Украина решила не закупать уголь и воспользоваться поставками ЭЭ из Белоруси. Это работает не в пользу гривны, не в пользу ТЭЦ, не в пользу ВВП, но в пользу коррупции. В ТГ каналах типа легитимного уже куча расследований на эту тему, а ведь импорт ЭЭ только начался.
4. Газ Украина пока тоже не закупает, хотя его нехватка уже чувствуется. Но походу решено действовать в режиме «прикруты»!
Ну и куча всего по мелочам. НБУ конечно будет откупать и защищать каждые 5−10 копеек, собственно как обычно. Поэтому сильного укрепления быть не должно, а вот к 28 этой зимой мы сходить обязаны.
Andreyolex
Я говорил что с 15-го усилятся бюджет. выплаты, но пока не ясно что это за суммы на кор. счетах за выходные +20,5 млрд. грн, что сейчас светит 70,8 млрд.грн. Пока реакции МБ нету на это. Все рассчитывают на знаковый аукцион в среду, посмотрим, учетом повышения уч.ставки.
Переговоры Байден-Путин успокоили многих, хотя РФ заявляет о новых переговорах с США по Украине. Далее будет…
По Ковид спадают темпы, все больше областей возвращаются к обыч. правилам, хотя все также в масках в ТРЦ, транспорте и т. д.
Думаю сейчас после провала в пятницу, НБУ будет откупать больше и пополнять слитое. У них также цель удержать инфляцию, а прибыль самого НБУ и так минус 21+ млрд. грн и поднятие курса скорее уже мало что исправит. Потому не думаю что цель «задрать курс» перед Новым годом, скорее плавно откупать и показать какие у нас резервы.
Доллар 26,83 +/- 7 коп. Скорее закончим на 26,78−26,80.
Евро 30,28 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/180358/
Курс еще неделлю назад уже был бы 28, но эти черти играют в свою игру. Плять барыги с 90х у власти!!!
Для экономики Украины, бюджета, сейчас лучше 27.50-28, да и на цены этот курс никак бы не повлиял, уже не первый год доказано!!!
У Вас все очень примитивно, с прицелом на сиюминутную выгоду. Или просто политическая злость, не связанная ни с логикой ни с мышлением. Лишь бы хуже, но не лучше.
Занадто високий курс = висока інфляція, яка не надто вигідна для економіки.
Але, занадто високий курс = великі надходження у бюджет.
Занадто низький курс б'є по експортерам, по плановим надходженням від митниці.
Тому важливий розумний баланс
Инфляция в 30%-40% в этом году вызвана именно крепкой гривной. Выше ж есть пример — как это происходит.
Зачем постоянно постить цитату из учебника по экономики за 5й класс: «Занадто високий курс = висока інфляція», если в Украине она работает совершенно не так ;)
+/- згоден :)
«Инфляция в 30%-40% в этом году вызвана именно крепкой гривной. «
Абсолютно не згоден. Достатньо згадати, скільки НБУ надрукував банкнот виключно під закупи валюти (що якраз послаблювало гривню, а не зміцнювало).
А я еще забыл … нам же все это очень выгодно.
з Россиее.
нууу блиииин
В этот долговой яме гривна крепкой может быть только при ручном управлении!!!
Делают в сложившейся ситуации все правильно. И как видим очень даже получается)
Попытайтесь все сложить в кучу, тогда поймете.
PS: долговая яма, бюджет, инфляция … ой, ну не начинайте
Что, на кровно заработанные доллары купил по завышенному курсу, а теперь локти кушаешь, когда пересчитываешь на калькуляторе?
Да, не злись ты так, прооперируешь еще л*ха и отобьешь. Отнесись философски… зато теперь всем говори что ты заплатил таки налоги.
PS: изучай ситуацию внимательней перед тем как сливать.
И прекращай уже использовать старую терминологию, привыкай к новому времени… не выдавай свой возраст
Какой молодец!))))
Как приятно таких стричь)))
А курс занижают чтоб ободрать вигодно дойних коров хастарбайтеров.