Про це заявила Альона Атаманюк, заступниця директора департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ), Ощадбанку під час онлайн-події «Бізнес&Банки&Держава: як пережити ковідну кризу», що відбулась 9 грудня. Захід був організований аналітичним центром «Вокс Україна» і присвячений співпраці підприємців з державою та банківськими установами для мінімізації впливу пандемії на український малий та середній бізнес.
Державні та власні програми кредитної підтримки Ощадбанку допомогли тисячам підприємців зберегти бізнес під час ковідної кризи
«Флагманською програмою, що забезпечує найбільшу кількість кредитів суб'єктам підприємництва, є програма „Доступні кредити 5−7−9%“, в реалізації якої Ощадбанк є одним з лідерів за кількістю виданих кредитів та за обсягом позик на інвестиційні потреби. Станом на сьогодні сума виданих кредитів за програмою перевищила 7,5 мільярдів гривень, — зазначила Альона Атаманюк. — Окрім того, загальний портфель клієнтів ММСБ Ощадбанку за 2020−21 роки зріс більш ніж на 60% і становить понад 9 мільярдів гривень. Таке зростання значною мірою відбулось за рахунок залучення нових клієнтів».
Особливу увагу представниця Ощадбанку приділила питанням реструктуризації, яку Ощадбанк провів позичальникам з числа підприємств ММСБ протягом 2020−21 років. Загалом таких реструктуризацій налічується майже 300 на суму більше 800 мільйонів гривень.
«Допомога підприємцям була вчасною та ефективною — про це свідчить той факт, що рівень проблемної заборгованості клієнтів сегмента мікро- та малого бізнесу Ощадбанку становить до 1%, а в рамках програми „Доступні кредити 5−7−9%“ — відсутня взагалі», — розповіла Альона Атаманюк.
Онлайн-подія «Бізнес&Банки&Держава: як пережити ковідну кризу» відбулась у рамках онлайн-курсу «Подолати кризу. Економічні виклики сучасності», розробленого за підтримки Празького фонду розвитку громадянського суспільства та Ощадбанку.
Коментарі