Згадуючи про компанію Nokia, більшість людей уявляє безсмертні мобільні телефони початку 2000-х. З того часу все змінилося і тепер компанія має найбільше на території ЄС патентів на технологію 5G. Її капіталізація становить 30 мільярдів євро.
Перспективи компанії Nokia. Чи варто купувати акції у 2022 році
У середині минулого року СЕО корпорації став Пекка Лундмарк, котрий представив нову стратегію розвитку, і вона вже дала результати. Аналітики LBLV розкажуть, чого чекати від компанії у майбутньому.
Фінансові показники
У річному співвідношенні прибуток Nokia збільшився на 3%. Показник практично досяг допандемічних значень. У третьому кварталі виторг становив 5,4 мільярда євро. Більша частина виторгу за три квартали цього року припала на країни Європи та Північної Америки.
Аналітики відзначають позитивну динаміку показників, пов'язаних із маржинальністю компанії. Керівництво Nokia взялося за покращення показників операційної діяльності. Це сприяло тому, що вже три роки валова маржа перевищує 40%.
Раніше спостерігалась тенденція зростання показників у четвертому кварталі, зараз ситуація покращилася й у інші періоди. У третьому квартальному періоді маржа піднялась до 9,3% порівняно з 4,3% у 2019 році.
За останнє п'ятиріччя компанія вперше зафіксувала прибуток протягом трьох кварталів поспіль та завершить рік без збитків. Прибуток у третьому кварталі становив 342 мільйони євро, що в розрахунку на акцію становить 0,06 євро.
При цьому варто відзначити зниження продажу у сфері мобільних мереж, що вказує на падіння попиту на більш старі продукти. Але компенсує уповільнення сегмента зростання попиту на 5G.
Прогнози та перспективи
Керівництво Nokia вважає, що річний продаж буде на рівні 21,7 — 22,7 мільярда євро. Очікується, що виторгу четвертому кварталі становитиме 5,9 — 6,9 мільярда євро. Глава компанії запевняє, що виторг фінської компанії менше залежатиме від сезонних факторів.
Аналітики прогнозують суттєве зростання прибутку та виручки з другого півріччя 2022-го. Фахівці компанії очікують, що продажі будуть збільшуватись швидше за ринкові до 2023 року. Акцент робиться на сегмент бездротових приватних мереж.
У LBLV вважають, що покращити позиції компанії на ринку 5G зможе випуск чіп-сетівнового покоління NextGenReefSharkSoC. Вже зараз проводяться розробки 6G-технологій.
З огляду на нинішню ситуацію, аналітики рекомендують розглянути придбання цінних паперів компанії у довгостроковий портфель. Вказується справедлива вартість акцій на рівні 7,94 долара. Потенціал зростання — близько 40%.
Катерина Матвєєва, фінансовий аналітик LBLV