Багато хто з вас знає, яка у нас зараз в Україні інфляція, і щорічні ставки в банку нижчі від самої інфляції. Усі держави світу друкують гроші, а гроші з часом знецінюються. Це звичайний стабільний процес, який хоч і має деструктивний характер для вашого гаманця, проте допомагає розвиватися бізнесу з довгим циклом виробництва.
Золото чи біткоін: що краще для захисту від інфляції? — Сергій Остапчук
За всіх часів з інфляцією боролися саме за допомогою золота. Однак тепер у нього з'явився сильний конкурент — Біткоін. У боротьбі з інфляцією золото та Біткоін добре справляються. Адже, коли ви інвестуєте в ці активи, частину вашого капіталу ви зберігаєте. Давайте розберемо, у чому схожість та відмінність цих інструментів.
По-перше — обмеженість. Золота не так багато на Землі. Неможливо, щоб у кожної людини була своя золота цеглина в кишені, його просто на це не вистачить. Як і Біткоіна. Біткоін обмежений — його лише 21 мільйон. На старті майнери могли заробити кілька сотень копійок на день, а зараз його видобуток обмежений.
По-друге — можливість розділити актив. Біткоін тут дещо виграє у золота — його можна поділити хоч на мільйонні частинки. А ось поділити шматочок золота… Коли ви розпилюєте, якась частина золота перетворюється на пил і просто випаровується, зникає. Цей пил ви навряд чи зможете комусь продати.
По-третє — популярність. До золота вже давно звикли і користуються по всьому світу. Біткоін за кілька років також набрав широкої популярності, але до популярності золота йому далеко. Якщо брати у порівнянні, скільки людей готові зробити обмін цими активами, то Біткоін неабияк програє золоту.
По-четверте, наскільки вони ефективні як засіб збереження та обміну. Золото незручне як інструмент збереження капіталу, особливо великого. Продати золотий ланцюжок чи сережки можна легко, а от продати десяток золотих злитків, та ще й вивезти їх із країни неймовірно складно — наявність у вас золота має забезпечуватись банком.
З Біткоіном трохи інша проблема. Багато країн не визнають криптовалюти і не мають жодної законодавчої бази для них. Якщо ви відправили монету якійсь людині, то повернути її практично неможливо. Нехай ви і відстежите рух монети, але не зможете повернути її, адже вам не допоможе ні банк, ні поліція, ні суд.
То що ж обрати для інвестиції: біткоін чи золото?
Блондинку чи брюнетку? Кожен досвідчений інвестор повинен мати свій інвест-портфель, куди входило б і золото, і акції, і валютна секція, а також 10−15% портфеля повинні становити криптовалюти. Ось у такому варіанті ви зможете бути впевнені у своєму майбутньому. Адже якщо ви складете диверсифікований портфель, то ви будете захищені з усіх боків.
Як же грамотно скласти цей інвестиційний портфель? Як розподілити активи та скласти прибуткову стратегію? Усьому цьому я навчаю у своїй бізнес-школі Ost Up Chuk. За 16 років роботи ми навчили понад 35 000 студентів, для кожного з них розробили індивідуальну торгову систему та 90% з них торгують у профіт.