Держава не зможе продати банки за ціною, більшою ніж у них було інвестовано. Тому потрібно прийняти політичне рішення — захистити виконавців приватизації від кримінального переслідування за розтрату державних коштів. Таку думку висловив Сергій Будкін, співзасновник та керуючий партнер FinPoint під час нещодавнього круглого столу.
Держбанки не вдасться продати з прибутком — інвестбанкір
Купують дрібних роздрібних
За словами інвестбанкіра, наразі попит інвесторів є на невеликі роздрібні банки і банківські ліцензії. На крупні універсальні банки попит невеликий у всьому світі.
Співорганізатор дискусії Євген Дубогриз, із CASE Ukraine порахував, що
за останні дванадцять років держава витратила на державні банки понад 370 млрд грн.
При цьому щорічні витрати на банки з боку держави у 2021−2027 роках складатимуть 17 млрд грн тільки у вигляді відсотків за ОВДП, якими вони капіталізовані.
Продавати негайно
Аналітик вважає: краще продавати держбанки якнайшвидше, поки є попит. Таку думку поділяє Олександр Паращій з Concorde Capital. За його словами, не варто чекати 2025 р, можна починати продавати вже у наступному! Бо держбанки більше готові до приватизації, ніж інші держпідприємства.
У свою чергу заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук констатував послаблення ринкових позицій держбанків. За словами чиновника, їхня частка у чистих активах системи вперше з 2016 р. впала нижче 50%. Він нагадав, що стратегія передбачає скорочення частки держави до 25% у 2025 році.
Коментарі - 6