26 листопада біткоїн, разом з низкою інших активів, різко впав, сягнувши шеститижневого мінімуму. Це дає можливість казати про «ведмежий ринок», пише CNBC.
Біткоїн впав до шеститижневого мінімуму на новинах про новий штам коронавірусу
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Найбільша в світі криптовалюта впала на 8% за останні 24 години до $54 177 — найнижчої позначки з початку жовтня. У порівнянні з історичним рекордом в майже $69 000, якого біткоїн досяг на початку цього місяця, падіння склало 20%.
Інші криптовалюти відреагували схожим чином. Ethereum, друга за величиною криптовалюта, впав майже на 11% до $4027, а XRP — на 11% до приблизно 94 центів.
Паніка на біржах
Цифрові валюти падають разом з іншими ризиковими активами на тлі паніки щодо нового штаму коронавірусу, виявленого Південній Африці.
Новина змусила світові фондові ринки просісти. 26 листопада, ймовірно, стане найгіршим днем для європейських акцій за останній рік, ф’ючерси на американські акції також різко впали.
Читайте також: На тлі обвалу криптовалюти «кити» за тиждень накопичили величезну кількість біткоїнів
Інвестори виходять з ризикованих активів заради відносної безпеки облігацій, а дохідність казначейських цінних паперів США різко знизилася. Дохідність облігацій змінюється обернено пропорційно цінам.
Варто зазначити, що волатильність — типова для біткоїна, який багато разів стрибав у ціні більш ніж на 10% протягом дня.
Контекст
25 листопада Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про новий варіант коронавірусу, відомий як B.1.1.529. За їхньою оцінкою, він містить понад 30 мутацій.
У відповідь Велика Британія та інші країни тимчасово призупинили польоти з шести африканських країн.
Коментарі - 12
Если нашли новый штамм, то думаете сразу вакцину могут производить?
Уверен, если новый будет аналогично по опасности или еще опаснее, то все силы бросят на разработку вакцин отдельно против нового.
И будут требования и то, и то.
Что Вас смущает?
Поймите наконец — все рынки движимы курсом евро/доллар и учетной ставкой ФРС. В гораздо меньшей степени ставкой ЕЦБ и банка Японии