Уряд запустив у роботу Бюро економічної безпеки. Кабмін оприлюднив відповідне розпорядження. Про це повідомляє «Урядовий портал».
В Україні запрацювало Бюро економічної безпеки
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Як зазначається розпорядженні Кабміну: «Погодитися з пропозицією Бюро економічної безпеки про початок його діяльності та можливість виконання зазначеним Бюро функцій та завдань щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави».
Цим розпорядженням дали старт офіційному початку діяльності Бюро.
Поки що центральний апарат БЕБ сформовано лише на 30% від граничної кадрової чисельності. Це дає можливість запустити аналітичну та правоохоронну функції, йдеться у повідомленні.
Читайте також: Рада відтермінувала запуск БЕБ на два місяці
«Попри рішення про офіційний запуск роботи Бюро, органу поки не виділено спеціально обладнані приміщення та будівлі, що може призвести до затягування передачі наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень», — йдеться в повідомленні.
Передісторія
12 травня Кабмін ухвалив проєкт постанови «Про утворення Бюро економічної безпеки» (БЕБ), який презентував міністр юстиції Денис Малюська.
Читайте також: Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки
Створення Бюро економічної безпеки (або аналогічного органу) замість існуючої податкової міліції до кінця 2020 року було одним із зобов'язань України перед МВФ.
До повноважень Бюро економічної безпеки входять:
- виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
- оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення;
- надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
- забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
- збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їх виникненню в майбутньому;
- планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
- виявлення та розслідування правопорушень, пов`язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
- складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.
Коментарі - 7
Еще хочется увидеть где этот «орган» организует офис и на каких авто будет ездить!
«Мы не собираемся мириться с несправедливым судом», — отметил президент
13:0314.09.2017