Учора американський фондовий індекс S&P 500 додав 0,23%, закрившись за підсумками дня на позначці 4701 пунктів.
Головні події на фондових біржах 24 листопада: Статистика порадувала ринки США
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Серед найбільших компаній США, лідерами зростання стали акції компанії Mastercard, що виросли на 3,3%, і акції NVIDIA Corporation, що додали 2,9%.
Найгірше день завершили акції компанії PepsiCo, що знизилися на 0,9%, і акції The Coca-Cola Company, які просіли на 0,8%.
Позитивна статистика
Згідно з даними, кількість американців, які вперше звернулися за допомогою з безробіття на попередньому тижні, становила всього 199 тисяч осіб, що виявилося значно нижчим від оцінок рівних 260 тисячам заявок. Більш того, стало мінімальним значенням з 1969 року.
Також, згідно з даними, в жовтні доходи американців зросли на 0,5%, порівняно з вереснем, при середніх очікуваннях зростання на 0,2%. Витрати зросли на 1,3% у місячному вирахуванні, що так само виявилося кращим за очікування, які закладали зростання лише на 1%.
На додаток до цього хорошим виявився і такий випереджувальний індикатор, як індекс настрою споживачів від університету Мічігану. У листопаді показник склав 67,4 пункту, тоді як експерти очікували побачити показник, що дорівнює 66,8 пунктам.
Позитивну статистику розбавили слабкі дані щодо обсягів замовлень на товари тривалого користування, показник скоротився на 0,5%, проти очікувань зростання на 0,2%. Також вчора вийшла друга оцінка ВВП США за третій квартал. Згідно з оцінкою, з липня по вересень економіка США зросла на 2,1% у річному вираженні, що виявилося гіршим за очікування експертів, які оцінювали збільшення на рівні 2,2%. У першій оцінці, опублікованій у жовтні, зростання ВВП США оцінювалося у розмірі 2% у річному вираженні.
Загалом хороша статистика, особливо щодо ринку праці та сили американського споживача дозволила фондовому ринку США зрости, тимчасово відкинувши свої побоювання з приводу майбутньої політики ФРС, які почали зростати після переобрання Джерома Пауелла головою ФРС на другий термін.
Коментарі