У понеділок американський фондовий індекс S&P 500 знизився на 0,32%, закрившись на позначці 4682 пунктів.
Нові призначення у ФРС: ринок розчарований
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Серед найбільших компаній США лідерами зростання стали акції Wells Fargo & Company, що виросли на 3,1%, та акції компанії Cisco Systems, що додали 2,5%.
Найгірше торги завершили акції компанії Mastercard, що впали на 5,4%, і акції NVIDIA Corporation, що знизилися на 3,1%.
Призначення у ФРС
Вчорашнє зниження фондового ринку США стало результатом неоднозначної реакції інвесторів на призначення Джерома Пауелла головою ФРС на другий термін та призначення Лаель Брейнард його заступником. При цьому найбільших втрат зазнав технологічний сектор, індекс NASDAQ вчора знизився на 1,26%.
Найімовірніше, негативна реакція ринку була пов'язана не з тим, що Джером Пауелл залишився головою ФРС на другий термін. А з тим, що його заступником було призначено Лаель Брейнард, яка вважалася конкуренткою Пауелла на посаду голови ФРС.
На відміну від Джерома Пауелла, який є республіканцем, Лаель Брейнард є демократом та однопартійцем президента США Джо Байдена.
Багато хто на Уолл-Стріт вважає, що Лаель Брейнард є навіть великим «голубом», тобто прихильницею м'якої монетарної політики ФРС. Тому на думку може спасти, що її призначення на посаду голови ФРС могло б бути для ринків кращим варіантом, ніж призначення Джерома Пауелла. Тому ринок вчора частково був розчарований тим, що Лаель Брейнард, яка готова друкувати більше грошей, ніж Пауелл, не стала головою ФРС.
Читайте також: Як з'явився бик на Уолл-стріт: історія легендарної статуї
Але як показувало опитування Reuters, проведене раніше, лише 13% економістів очікували на обрання Брейнард головою ФРС, а 80% чекали на продовження повноважень Пауелла. Тому навряд чи програш Брейнард спричинив вчорашнє зниження ринку США, хоча частково і цей привід також виключати не можна.
Як я вважаю, основною причиною негативної реакції ринку, швидше за все, стало те, що призначення Брейнард другою людиною у ФРС створює у регулятора ризики двовладдя.
Лаель Брейнард відрізняється тим, що готова сама йти проти думки більшості. Будучи у ролі однієї із семи керівників Федеральної резервної системи, вона мала звичку заперечувати проти одностайних пропозицій. До її першого заперечення у 2018 році так не чинив ніхто з 2011 року.
Лаель Брейнард можна назвати персоною, яка має та відстоює свою думку, навіть усупереч спільній думці. І Джерому Пауелл дістався заступник, яку складно назвати командним гравцем.
Тому на ринку США вчора була негативна реакція. На Уолл-Стріт ймовірно вважали, що така конфігурація в управлінні ФРС це не найкращий вибір Байдена.
Коментарі