До 150 мільярдів гривень втрачає бюджет лише на зарплатах «у конвертах» — дослідження
Головне за понеділок: втрати бюджету від зарплат у «конвертах», пенсійні накопичення України та чемпіонат з банкінгу
Серед різноманітних способів уникнення податків «тіньові» зарплати минулого року спричинили найбільші втрати до бюджету обсягом 110−150 млрд грн.
Зарплати зрушили чотирирічного «лідера», контрабанду та порушення митних правил на друге місце. Втрати від них становили близько 70−120 млрд грн у 2021 році, при цьому обсяги цих схем зросли за останній рік.
Гірше тільки у Пакистану. Пенсійні накопичення України — 0,1% від ВВП (дослідження)
Сумарні пенсійні накопичення в Україні 2020 року становили 0,1% ВВП або $123 млн (3,5 млрд грн). Серед 89 країн, які були досліджені, Україна посіла передостаннє місце за цим показником. Найгірший стан справ лише в Пакистані.
Зокрема, залишили позаду Україну такі африканські країни як Уганда, Зімбабве та Танзанія.
Чемпіонат з банкінгу: як невелика угода Ахметова змінить ринок
Нещодавно ПУМБ Ріната Ахметова домовився про купівлю Ідея Банку. Хоча активи «дочки» польського банку майже у 18 разів менші, ніж у ПУМБу, ця угода може призвести до помітних змін на ринку. Якщо, звісно, її не заблокують.
Нерухомість майбутнього: в Україні будують колівінг преміум-класу
Якщо ще недавно на ринку нерухомості бізнес-класу в моді була помпезність, то зараз на перше місце виходять функціональність житлових комплексів і атмосфера ком'юніті.
Така трансформація викликана зміною поколінь: левову частку платоспроможних покупців нині становлять міленіали — люди, народжені у 1980−90-х роках. Серед тих, кому сьогодні 25−40 років, багато приватних підприємців та високооплачуваних фахівців. Багато хто з них не поспішає мати сім'ю та дітей, і рідко готовий роками виплачувати кредит на будинок або квартиру.
Успішні міленіали набагато мобільніші в плані зміни місця роботи та проживання, ніж їхні батьки. Але в той же час вони більш вимогливі до якості та екологічності матеріалів, наявності нових технологій та добре продуманої інфраструктури, коли йдеться про вибір житла.
Зарплати та пенсії: хто і де отримує найбільше, а хто стає біднішим
За даними Держстату, середньомісячна заробітна плата штатних працівників за січень-вересень 2021 року склала 13 604 грн. Це на 21,5% більше, ніж у відповідному періоді 2020 року. Про це свідчить звіт Міністерства соціальної політики України. Як змінився рівень життя населення, хто отримує найвищі зарплати, — у колонці «Мінфіну».
Коментарі