Понеділок буде дуже активним днем на валютному ринку України.
Прогноз курсу долара та євро на понеділок: чому варто поквапитися із купівлею валюти
Причин декілька, але основні:
1. Збільшення попиту на валюту та продовження посилення тиску на гривню за рахунок страху клієнтів, що курс зростатиме і надалі. Останніми днями курс впритул підходив до рівня 26,60 гривень і лише інтервенції НБУ збивали цей ажіотаж.
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
2. У четвер, 25 листопада у США вихідний — День подяки і українським клієнтам треба оперативно проплатити свої доларові контракти, щоб потім не проводити операції у четвер ТОМом.
3. Сезон активних розпродажів у форматі «чорної п'ятниці», що активізує як покупців імпортної продукції серед населення, так і імпортерів, які розраховуються із постачальниками. І все це ще й на тлі масованої закупівлі енергоносіїв на фоні настання опалювального сезону. Крім цього, самі транзакції з оплати товарів на іноземних інтернет-майданчиках нашими громадянами в період розпродажів будуть значними за загальною сумою, що також додасть тиску на курс долара та євро в Україні.
4. Активізація готівкового ринку, де населення стало в набагато більших обсягах купувати валюту на страхах щодо девальвації гривні. Цей додатковий попит через валютну позицію банків опосередковано виходить і на міжбанк, що також створює додатковий тиск на курс.
5. Наближення періоду виплат відшкодувань ПДВ експортерам, що знижує в них бажання та потребу у постійному продажу валютної виручки, що також погано для нацвалюти.
Весь цей клубок завдань клієнтів та курсових інтересів великих гравців найближчими днями і робитиме «погоду» на міжбанку. А протистоятиме різким стрибкам курсу Нацбанк, проводячи інтервенції.
За нашим прогнозом у понеділок обсяг угод на торгах складе не менше $160−215 млн під час укладання до 460−670 угод, а НБУ доведеться виходити на ринок як мінімум один раз, щоб дати сигнал і банкам, і клієнтам про своє «бачення» курсового коридору на сьогодні.
Посилення факторів, які працюють проти гривні в ці дні не залишає шансу нацвалюті на особливе зміцнення своїх позицій, а ось ймовірність подальшої плавної девальвації гривні до мети 26,80−26,90 до кінця тижня на міжбанку — дуже висока.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Щодо євро на міжнародних ринках валютні ралі продовжаться, але частина великих банківських груп напередодні затишшя на американському ринку у зв'язку з Днем подяки — намагатимуться все ж таки поборотися за рівень у 1,13 долара за євро і своїми операціями повернути євро з чинних на момент написання статті рівнів близько 1,1265 долара хоча б до позначок 1,1280−1,13 до кінця дня. Чи вдасться їм це стане зрозумілим вже у перші 3−4 години європейських торгів. Євро залишиться сьогодні головним інструментом для спекулятивних заробітків як на світових майданчиках, так і в Україні за парою євро/гривня.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 22 листопада будуть у межах: долар — коридор 26,50 — 26,75 грн, євро — коридор 29,80 — 30,20 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,40 — 26,80 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 29,60 до 30,30 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 29,85 до 30,20 грн при спреді в межах до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,35 — 26,55 грн і продаж 26,64 — 26,75 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,50 — 26,55 грн та продаж 26,65 — 26,68 грн.
Коментарі - 29
В пятницу на канале Ахметова топили Зелю и Ермака. Это ответочка на махинации с кредитом. На самом деле размолвка между Зе и Ахметовым может очень сильно повлиять на курс гривны. Например, 7 барж угля, который Украина купила недавно — это весь уголь Ахметова. На гос. ТЭЦ угля нет и если раньше они могли рассчитывать на уголь Ахметова, то теперь уголь надо закупать самим и в максимально сжатые сроки.
Это как пример. Как на самом деле отразится конфронтация — я ХЗ.
Из интересного — меморандум с МВФ подразумевает рост цен на ЖКХ в несколько раз в ближайшие пару лет. Но скорее всего правительство переиграет и для бизнеса цены вырастут в разы, а для людей не сильно. В свою очередь рост цен для бизнеса — это рост цен на товары. Уже сейчас можно прогнозировать инфляцию в 30 — 50% в следующие годы, что при относительно стабильной гривне приведёт к вытеснению отечественного производителя импортным! Как-то так… Но это прогноз на будущее.
После того как НБУ хорошо выкупил рекордную сумму валюты в начале месяца по 26,05−26,25, в т. ч. кредитную валюту для выплаты «Зеленым», сейчас он дал курсу легко подняться и тушить начал по 26,47 и выше. Частично рынок сам закрывал потребность Зеленым, но и НБУ пришлось влить 100 млн. на прошлой неделе. Ритейл вместе с импортерами энергоресурсов был также активен, потому ничего удивительного. Выплаты НДС особо вклада не внесут, больше минус для Гривны это цена на метал которая так и не повышается. Агропродукция все также на пиках цен. Только «Зеленые» затарятся, сразу все успокоится немного. Пока поздняя осень и зима вначале не должна быть морозной, и потому пик по потребление Газа отложится на февраль.
НБУ будет тушить порциями, ему разгон к 26,70 + не нужен. Евро ниже 1,13. Потому у нас курс Евро не растет вслед за долларом, так и топчется возле 30,00.
Что мне нравится, так это то что статистика Ковид падает, возможно скоро некоторые области будут выходить с красных зон, хотя на прошлой Винница вошла как раз.
Доллар 26,63 +/- 6 коп.
Евро 30,03 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/176758/
хотя лично для меня пробой 26.7 был маловероятным вариантом.
судя по всему — это разворот.
застоялся мой доллар в депо:) скоро можно будет выезжать