Гривня продовжує падати. Курс національної валюти намацав дно, створене за допомогою штучного зміцнення. Аналітики міжнародної консалтингової компанії у сфері фінансів Фінансовий центр «Фрімен» розповіли, що утримувало курс.
Новини компанії
18 листопада 2021, 9:00
Зміцнення гривні добігає кінця
Що «утримувало» гривню
Згідно з прогнозом Фінансового центру «Фрімен», курс гривні намацав дно — 26,0 грн/$, яке було створено за допомогою штучного зміцнення нацвалюти:
- Регулярні інтервенції з боку НБУ. Тільки протягом 8−12 листопада регулятор викупив на міжбанківському ринку рекордний цього року обсяг валюти — $858,3 млн.
- Зниження активності покупок ОВДП. Міністерство фінансів у вівторок, 16 листопада, залучило 8−159 млрд грн на аукціоні ОВДП (облігації внутрішньої держпозики). Найбільший попит мав випуск паперів на 1 рік під 11,55.
Нерезиденти не такі активні на первинному та вторинному ринках ОВДП, як того хотілося б уряду, зазначають аналітики Фінансового центру «Фрімен».
Їх портфель на 12 листопада 2021 року становив лише 96,56 млрд гривень в еквіваленті, хоча нещодавно перевищував позначку і в 100−108 млрд гривень.
Іноземці не поспішають по-великому заходити до паперів
- Підготовка до зими. Ослаблення гривні спричинене збільшенням попиту на валюту з боку імпортерів енергоресурсів через зростання цін на міжнародних біржах та скорочення запасів у процесі опалювального сезону. Ситуація із запасами вугілля для теплоелектростанцій в Україні близька до катастрофічної: вугілля вкрай мало, велика ймовірність того, що його доведеться імпортувати за будь-яку ціну.
- Прогноз курсу у держбюджеті. У держбюджеті прогноз 29,1 грн/$ на 2021 рік, а зараз 26 грн — це може вдарити по економіці: експортерам, перерахунку ЗВР.
Як прогнозують аналітики Фінансового центру «Фрімен», до кінця року курс гривні становитиме 27−27,5 грн/$.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 2
Як в відомому мемі від Кучми «це ж вже було»:)