Валютний ринок цієї середи буде надзвичайно динамічним і цікавим. Збереження тренду останніх днів щодо зростання котирувань долара вже порядком «налякало» не лише дрібних клієнтів, а й великих. Ніхто з потенційних покупців долара не має бажання переплачувати за валюту і вони виходять на торги, щоб оперативно закривати свої валютні зобов'язання на побоюваннях подальшого зростання валютних цінників.
Курс долара та євро сьогодні: чого чекати і чому всім знову буде не нудно
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Відкладений попит, що вийшов на міжбанк, провокує додатковий тиск на курс гривні і нацвалюта поки втрачає позиції. Це вигідно експортерам і вони періодично почали притримувати свою валютну виручку, щоб ще більше зіграти «на підвищення».
Сьогодні на міжбанку настає «момент істини» з курсоутворення. Або фактор періоду бюджетних платежів призведе до зростання пропозиції валюти на ринку і це частково зіб'є ажіотаж, або попит продовжить перевищувати пропозицію та котирування швидко підуть до мети щонайменше 26,60 гривень або й вище за долар до кінця тижня.
За нашими даними, поки великі експортери ще мають тимчасовий запас в один-два дні зі сплати податків та накопичення під ці операції гривні, що дозволяє їм продовжити грати «на підвищення» курсу, а ось імпортерів час за великими контрактами підтискає і вони не можуть довго тягнути зі своїми угодами з купівлі валюти з надією зниження котирувань. А тому — перекіс у бік перевищення попиту над пропозицією сьогодні збережеться і Нацбанку доведеться в ситуацію втручатися з продажем долара, якого бракує.
Розрахунки з вчорашнього аукціону ОВДП та погашення сьогодні раніше випущених паперів відбудеться приблизно в однакових обсягах. Повернути Мінфіну треба близько 12 млрд гривень, а отримає близько 8,2 млрд гривень. Різниця в 3,8 млрд. гривень не на користь чиновників, але у період бюджетних розрахунків значна частина коштів у клієнтів піде вже на розрахунки з державою (за винятком нерезидентів, у яких цієї проблеми майже немає) і тому особливого тиску на курс з боку місцевих отримувачів коштів від погашення облігацій — ми не прогнозуємо.
Нацбанку явно доведеться сьогодні виходити на ринок із відповідною інтервенцією, щоб якось спрямовувати міжбанк у частині курсоутворення у потрібний йому бік. Спекулянти сьогодні продовжать спроби максимально розігріти курс долара протягом дня. І крім того продовжать активно працювати по євро, оскільки валютні ралі по парі євро/долар продовжуються і на сьогоднішній ранок євро обвалився майже до рівня 1,13 долара за євро. А це знову дає їм можливість суттєво заробляти на стрибках курсу євро гривні на нашому міжбанку.
Курси міжбанку, за нашим прогнозом, 17 листопада будуть у межах: долар — коридор 26,35 — 26,65 грн, євро — коридор 29,80 — 30,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,30 — 26,70 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп., а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: у банках коридор від 29,70 до 30,30 грн. при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 29,80 до 30,20 грн при спреді в межах до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,20 — 26,50 грн і продаж 26,55 — 26,70 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,40 — 26,55 грн та продаж 26,59 — 26,63 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 19
Вчера решил выйти НБУ после обеда, и то уже на пике по 26,47 продав копейки и ушел. Сегодня курс пошел к 26,55. Сразу видно НБУ не готов тушить пожары, он просто «крушку воды» слил, чтобы «немного подымело» и опять начался «огонь». Тактика НБУ как я и говорил поменялась полностью, такое не возможно без прямых указаний сверху. На самом деле многие радуются, но курс ух как еще далек от весенних курсов или начало лета. Это временное явление и на этом решили все сыграть. НБУ пока решает не тратить ресурсы особо, смотрит как рынок сам реагирует и по сути поставляет валюту для тех же «Зеленых энергетиков», которым все-таки дали Гривну, но там еще не всем отдали. Порошенко в свое время дал возможность провернуть эту аферу, за которую мы берем кредиты и платим. Я за Зеленую энергетику — но только не такой ценой, когда десятки миллиардов нужно отдавать.
Валюты как и ранее полно, только сейчас не НБУ откупает, а Бизнес. Вот и все что поменялось, а также легкий перевес и игра спекулянтов, которые рады таким ралли, это их заработок.
Евро падало даже ниже 1,13. Здесь проблема как в самой ЕС, так и решение ФРС США. Турецкая лира и далее бьет рекорды падения, 40% с начала года, а Гривна наоборот укрепилась.
Сегодня еще погашение по ОВГЗ, взяли всего 8 млрд., а отдавать под 12 млрд.грн., разница небольшая, могут на след. неделю перенести.
Доллар 26,51 +/- 6 коп.
Евро 30,00 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/176758/
Кстати, за последние 2 дня появилась пара факторов в пользу доллара: Зелина 1000, которая суммарно составит 10+ млрд. и часть из них превратится в доллар и приостановка сертификации СП2. Из-за неё цены на энергоносители взлетят на 30−50%, а Украине ой как много предстоит закупать. Причём пока ничего толком не купили — наверное, ждут пика цен: xD
В то же время, даже если СП2 не запустят — Россия не увеличит прокачку газа через Украину. Так что выгоды с этого направления не будет.
В общем, как я и говорил ещё в октябре — курс будет зависеть от форс-мажоров и непредвиденных факторов, ждём следующих ;)
Да и нынешних запасов + существующий транзит Европе до весны хватит с головой.
Та что результат — только паника на рынке и большие расходы на энергоносители.
Конечно эскалация немного усиливает спрос, но её влияние не такое уж и сильное!
по урожай высокий. по пшенице и ячменю продали уже больше 50%, даже минагро подтверждает. к новому году пшеницы продадут наверное 80%, ячменя больше. остатки с января по май.