Станом на 1 листопада 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили $29 654 млрд. Про цейдеться у повідомленні НБУ.
Міжнародні резерви зросли до $29,7 мільярда
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина зростання резервів
У жовтні вони зросли на 3,3% передусім через валютні надходження на користь уряду та купівлю валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку.
Загалом динаміку резервів упродовж жовтня визначали такі чинники:
- по-перше, операції з управління державним боргом.
Валютні надходження на користь уряду склали $1 144,9 млн, зокрема 588,7 млн євро — транш від Європейської комісії, а $431,9 млн — від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).
На обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано $911,7 млн, з яких $685 млн — на обслуговування та погашення ОВДП.
Крім того, у жовтні Національний банк сплатив $86,5 млн на користь Міжнародного валютного фонду.
Читайте також: У 2020 році міжнародні резерви України зросли до восьмирічного максимуму — НБУ
- по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.
Більшу частину жовтня пропозиція на міжбанківському валютному ринку переважала попит, що дало змогу Національному банку викупити в резерви $752,2 млн. Водночас для згладжування надмірних девальваційних коливань упродовж місяця регулятор продав $49,6 млн.
Загалом, за підсумками жовтня 2021 року обсяги чистої купівлі валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку становили $702,6 млн.
- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зросла на $98,8 млн.
Коментарі - 9
Агросектор будет наращивать экспорт. Цены на металлы офигенные. Возвращаются сезонные работники и будут менять валюту. Под конец года завершаются ИТ проекты.
Пик по выплате долга пройден.
Против.
Цены на нефть никак не падают.
Украина переходит красную зону, не понятно на что это повлияет.