Четвер на валютному ринку пройде динамічно.
Прогноз курсу долара та євро: чого чекати від євро після рішень ФРС США та що буде з гривнею у четвер
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
По-перше, закінчилася інтрига щодо рішень ФРС США щодо подальшої політики «кількісного пом'якшення». Пряма цитата: «У світлі значного подальшого прогресу, якого економіка досягла в досягненні цілей Комітету з грудня минулого року, Комітет вирішив розпочати зниження щомісячних темпів купівлі чистих активів на $10 мільярдів для казначейських цінних паперів та $5 мільярдів для цінних паперів, забезпечених іпотекою агентств», — йдеться у заяві FOMC.
Це рішення було досить очікуваним, і тому валютні ралі по парі євро/долар були не настільки значними. Такі дії американського регулятора призведуть до того, що сьогодні певна корекція пройде і на українському міжбанку щодо пари євро/гривня.
Оскільки параметри корекції щодо «вливання» долара в американську економіку вже зрозумілі — відповідно і будуть зміни щодо євро.
За нашими розрахунками, вони не будуть такими критичними і курс євро на українському міжбанку та готівковому ринку найближчим часом буде в межах коридору від 30,05 до 31 гривні максимум.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
По-друге, компаніям треба закривати свої поточні господарські операції, розраховуватися з персоналом за жовтень та оплачувати оренду на листопад. Крім цього, почався період купівлі валюти «дочками» іноземних компаній. Це з одного боку — додасть попиту на міжбанку та активізує спекулянтів, з іншого боку — призведе до певної нестачі гривні на ринку, що спрацює у плюс нацвалюті.
Протистояння курсових інтересів великих гравців, їхні дії на торгах та цінники інтервенцій Нацбанку (якщо вони знадобляться) — стануть головними чинниками для курсоутворення сьогодні на валютному ринку.
За нашими розрахунками обсяг операцій на торгах у четвер становитиме до $160−195 млн при укладанні до 630 угод.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну», 4 листопада будуть у межах: долар — коридор 26,15 — 26,40 грн, євро — коридор 30,20 — 30,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,10 — 26,50 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп., а в касах банків до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 30,10 до 30,75 грн. при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,20 до 30,55 грн. при спреді в межах 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,10 — 26,20 грн і продаж 26,33 — 26,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,20 — 26,28 грн і продаж 26,32 — 26,35 грн.
Коментарі - 6
Рекорды новые по Ковид продолжают преследовать, красные зоны пока ничего не решают, опять же таки нужно чтобы прошла неделя, на след. неделе будет понимание.
Начало месяца выплаты ЗП добавят потребность в валюте, оборот в торговле сильно упал, люди экономят, гривны мало, задолженность орг-й перед персоналом не падает. Отопление потянет также деньги у людей. Хотя пока люди больше покупали чем продавали, мне кажется здесь кривая статистика. Многие те кому приходят переводы в т. ч. заробитчане скорее обмен делают в неофиц.обменниках.
Направление не меняется, Гривна и далее укрепляется, НБУ откупает частями малыми. Сейчас экономика зажата, экспорт особенно аграрии работает хорошо, импорт сильно тормозит, что добавляет Импорту — это импорт электроенергии, горючка и газ по новым высоким ценам, в т. ч. уголь.
Как-то так.
Доллар 26,21 +/- 4 коп
Евро 30,28 +/- 12 коп
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/176758/
С другой стороны, импорт растёт (особенно энергетический) и уже сейчас с лихвой перекрывает экспорт. Но есть же 1+ ярд от заробитчан ежемесячно. Поэтому без вмешательств НБУ будем сползать вниз.
А вообще недавно кто-то писал про кредит на 800+ лямов то ли евро, то ли долларов. Вполне возможно, это его часть на рынок вышла.