Mastercard у співпраці з компаніями iPay.ua та 4ек запускає в Україні новий платіжний сервіс «Жабка», який дозволяє переказувати гроші в будь-якій соціальній мережі та месенджері. Про це йдеться у повідомленні компанії Mastercard.
Mastercard запускає сервіс «Жабка». Переказувати гроші можна в соцмережах
Що це означає
Програма додає на смартфон спеціальну клавіатуру (схожу на касовий апарат), за допомогою якої можна вказати суму та згенерувати посилання на оплату для співрозмовника.
Щоб сформувати рахунок за допомогою «Жабка», необхідно просто перейти на спеціальну клавіатуру і ввести потрібну суму. Програма автоматично сформує посилання, яке приведе клієнта на сторінку оплати.
Розрахуватися можна за допомогою Apple Pay або Google Pay або ввести номер банківської картки вручну. Для оплати встановлювати програму не потрібно.
Як відзначають компанії, сервіс працює у Viber, Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, Instagram Direct, LinkedIn та інших соціальних мережах. Але на практиці він працює у будь-якій програмі, де можна писати текст — SMS, Gmail і навіть у коментарях на YouTube.
Як скористатися «Жабкою»
Для того, щоб використати «Жабку» підприємцю необхідно:
- Встановити мобільний застосунок на свій смартфон (доступно для завантаження в AppStore та Google Play);
- Вказати дані компанії: назву, ІПН або код ЄДРПОУ, IBAN для зарахування коштів;
- Дозволити програмі використання як клавіатури в налаштуваннях смартфона:
- Під час формування рахунку необхідно перейти на клавіатуру «Жабка», ввести суму купівлі та підтвердити угоду;
- Сервіс автоматично сформує посилання на оплату;
- Надіслати це посилання покупцю.
Комісія за прийом безготівкових платежів для бізнесу складає 2,7% від суми покупки.
Фізособам, щоб користуватися Жабкою, не потрібно вказувати реквізити ФОП та інші дані, їм достатньо просто встановити застосунок і дати йому доступ до клавіатури.
Для переказу з картки на картку звичайним користувачам необхідно лише вказати суму та вибрати потрібну картку. Комісія за переказ, незалежно від його суми, становить 3 грн. Максимальна сума одного переказу — 25 000 грн.
Коментарі - 4
Ролик сделал так чтоб максимально не дать информации о том как работает сервис.
2. Для фізичної особи — відправляти грошовий переказ
3. Для фізичної особи — робити запит співрозмовнику на переказ.
Різниця лиш в тому, що на клавіатурі обираєш потрібну послугу, вводиш на ній же суму, далі переходиш з цієї з клавіатури в цифровий гаманець і там вибираєш картку або вводиш нову. Все — співрозмовнику буде відправлене посилання на сплату/отримання чи переказ коштів. Співрозмовник може не встановлювати собі цей додаток щоб сплатити/отримати чи переказати кошти. За посиланням йому відразу запропонує Google Pay чи Apple Pay список наявних карток або запропонує ввести нову.
Щодо відео — тут підтягнуто одне із кількох, тому не все повністю ясно (
1. Вводить всё надо вручную, включая цену.
2. Остаётся непонятным надо ли загружать список товаров в приложение. Если да то это будет сложно делать на телефоне, надо веб-кабинет или программную интеграцию. Если нет то тогда вообще не понятно зачем это всё ведь оплата переводом по номеру карты проще и для покупателя и для продавца (я сейчас о самой операции, а не о юридической стороне).
3. На выходе будет ссылка на лендинг для оплаты который для покупателя ничем не отличается от лендинга альтернативных вариантов которые я упомянул в 8:58.
Единственное что тут может быть интересно это как раз возможности для физлиц:
** дать ссылку на перевод по которой получатель перевода выбрав в апле/гугл пей свою может его получить, при этом ни отправитель, ни получатель нигде не «светят» номера карт
** сделать запрос на перевод отправив ссылку тому кто будет отправлять деньги, опять же ни получатель, ни отправитель нигде не «светят» номера карт
Что-то похожее есть у Монобанка в их send. monobank когда перевод делается через веб-страницу при этом получатель не «светит» номер карты. С жабкой такая возможность появится у клиентов любых украинских банков.