Цей понеділок на валютному ринку пройде у два етапи, хоч і не зможе порадувати спостерігачів великими обсягами операцій.
Курс долара та євро 1 листопада: чого чекати від валютного ринку
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Спрацює одразу два фактори, які суттєво вплинуть на поведінку учасників ринку та статистику угод.
Справа в тому, що сьогодні перший день нового звітного періоду і це традиційно змушує клієнтів підбивати підсумки минулого місяця і остаточно визначатися з планами на наступний, що зменшує їхню активність на ринку.
Зазвичай у такий день клієнти «прокидаються» тільки близько до 11−12 години. Тобто, на першому етапі — годин до 12-ти — активність на міжбанку низька і угод мало. Лише ближче до обіду настає другий етап, коли частина компаній все ж таки вже виходить на торги з основними обсягами і це дещо пожвавлює торги годин до 15-ти.
Потім настає вже поступове зниження оборотів міжбанку і на торгах залишаються переважно лише спекулянти. Роботи у них у такий момент, прямо скажемо, замало — адже навіть клієнтів, що запізнилися, час вже сильно не підпирає, як це буває у звітні дати. Але саме в цей час три-п'ять угод на невеликі суми можуть допомогти спекулянтам «направити» курс у потрібному для них напрямку. Тож у перший день місяця є такий «нюанс» на українському валютному ринку.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Ми прогнозуємо на сьогодні обсяг операцій на торгах у межах до $110−145 млн під час укладання до 390−440 операцій максимум.
Відносне затишшя на торгах не завадить спекулянтам заробляти сьогодні на міжбанку з євро. Ралі по євро/долар триває і це чудовий варіант заробітку для цих категорій клієнтів. Вони намагатимуться скористатися такою можливістю і максимально розкачати котирування євровалюти протягом дня по парі євро/гривня.
Нацбанк сьогодні намагатиметься у ситуацію не втручатися, якщо не буде особливих перекосів щодо попиту та пропозиції на торгах. Але якщо такі перекоси призведуть до великих коливань котирувань долара, то НБУ одразу вийде зі стандартною купівлею $5 млн, щоб показати ринку своє бачення прийнятного курсу на цей день.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну», 1 листопада будуть у межах: долар — коридор 26,20 — 26,40 грн, євро — коридор 30,25 — 30,55 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,15 — 26,60 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах 15−20 коп., а в касах банків до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 30,15 до 30,80 грн. при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах набагато вужчого коридору від 30,33 до 30,65 грн. при спреді в межах до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,15 — 26,30 грн і продаж 26,36 — 26,60 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,25 — 26,33 грн та продаж 26,34 — 26,40 грн.
Коментарі - 11
Начало месяца с новыми вызовами. Ключевое это красные зоны и цены на энерг.ресурсы. Красные зоны могут быть минимум 2 недели, а скорее 3−4 недели, если взять начало в конце октября. Пока это нивелирует потребности в валюте, но за неделю до того как Украина будет выходить с красных зон — увеличится у импортеров товаров потребность в валюте. У импортеров энергоресурсов эта потребность будет на постоянно основе в отдельные дни.
НБУ за прошлый месяц взял рекордные 700 млн.дол. Превалирование валюты очень сильно давит. НБУ стрижет каждый день.
Денежные переводы перевалили за 10 млрд.дол. за 9 мес. 2021 г., что на 20% больше чем годом ранее.
Красные зоны работают не так как год ранее, уже многие вакцинированы, переболели, а кто делает тесты и могут свободно пользоваться транспортом, ТРЦ и т. д.
Доллар 26,27 +/- 4 коп.
Евро 30,40 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/176758/
Раньше я писал о том, что на курс могут существенно влиять форс-мажоры. 1й из них уже есть — Рашка в ответ на беспилотники отказалась продавать уголь и электроэнергию. Замену мы конечно найдём, но будет дороже, в том числе и из-за логистики. Естественно это дороже придётся компенсировать $$$. Хотя с другой стороны, там не такие уж и большие суммы, чтоб существенно повлиять на курс гривны.
Но это только 1й форс-мажор ;)
На мой взгляд, до налогового периода флет или небольшой рост. А там скорее всего ретест 26.15
Ценники на бензин и цены в магазах — думаю видят все?
Цена на недвижимость — ипанутся!
Цена на стройматериали и услуги — ракета — топлива #ер знает на сколько еще хватит!
Тут кучка умников говорила что доллар не девальвируется как-то … Так посмотрите, дебилы, как это выглядит на практике!
Ну имеете вы зп в валюте! Ну и что? Добавить вам ее в 2 раза НИКТО не добавит! Ну заработает экспортер небольшой плюс. Так ему этот плюс*2 отдать надо будет в нынешних условиях не мытьем так катанием — нынешние долбоящеры от власти придумают как.