Міністерство фінансів на аукціоні ОВДП 26 жовтня залучило до бюджету 17,2 млрд грн. Основна сума від облігацій у доларі.
На аукціоні ОВДП в бюджет залучили понад 17 мільярдів. Основна сума від облігацій у доларі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Які випуски облігацій пропонували
Загалом сьогодні на аукціонах ОВДП Мінфін запропонував інвесторам шість випусків цінних паперів в національній валюті і один випуск в іноземній валюті.
Строк обігу пропонованих державних облігацій в гривні — 3 місяці, 1 рік, 1,5 роки, 2 роки, 3 роки та 6 років. Строк обігу облігацій запропонованих у доларах США становить 1 рік.
Найбільший попит серед гривневих інструментів був зосереджений на 1-річних, 2-річних та 6-річних паперах.
Всього від розміщення державних цінних паперів в національній валюті до бюджету було залучено 6,8 млрд гривень.
Дохідність ОВДП
Середньозважена дохідність 3-місячних ОВДП склала 9,5%, 1-річних ОВДП — 11,50%, 1,5-річних — 11,57%, 2-річних — 12,46%, 3-річних — 12,56%, а 6-річних — 13,10%.
У свою чергу, від розміщення номінованих в іноземній валюті ОВДП було залучено $395 млн. Середньозважена ставка дохідності за 1-річними ОВДП в доларах США склала 3,70%.
За підсумками аукціонів до державного бюджету залучено в еквіваленті 17,2 млрд грн.
Аукціони ОВДП / Інфографіка Мінфіну
Коментар «Мінфіну»
Сьогоднішній аукціон Мінфіну України з розміщення ОВДП дещо порадував спостерігачів, хоча й не приніс особливих сенсацій щодо прибутковості за проданими інвесторами паперами.
За інформацією «Мінфіну», основну частину валютних паперів інвесторами було куплено за рахунок тих коштів, які вони отримали від нещодавнього погашення доларових ОВДП на $661,3 млн, яке відбулося 21 жовтня.
Загалом у жовтні від продажу держоблігацій залучили до бюджету понад 22 млрд грн.
Коментарі - 5
Поэтому какая разница.