Четвер не стане винятком із загальних тенденцій цього тижня і пройде на валютному ринку дуже активно.
Чи буде сьогодні обвал курсу долара: головний «іменинник» — Нацбанк
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Основних факторів, що впливають на курсоутворення буде три. При цьому два з них — це Нацбанк:
1. Поточна діяльність компаній на тлі посилення коронавірусних обмежень. З негативної статистики по захворюваності коронавірусом в Україні вже зрозуміло, що загальної «червоної» зони нам не уникнути. Тому клієнти знову «йдуть» в інтернет-продажі та роблять ставку саме на них.
Для цього їм потрібні запаси товарів на складах, тому що логістика при поставках імпорту все більше дає збої. Чим швидше сплатив за контрактами (імпортери) або поставив продукцію за кордон (експортери), тим більша ймовірність отримання товарів або валютних надходжень від іноземних контрагентів до настання періоду більш жорстких пандемійних обмежень.
Тому всі клієнти продовжують поспішати закрити свої валютні та гривневі розрахунки, що збільшує статистику торгів. Сьогодні за прогнозами «Мінфіну» обсяги операцій складуть до $150−210 млн при укладанні до 580−650 угод;
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
2. Рішення Нацбанку по обліковій ставці, яке вплине на поведінку як ресурсного, так і опосередковано валютного міжбанку через реакцію нерезидентів на первинному та вторинному ринках ОВДП.
З урахуванням 11% по року офіційної інфляції (а реальна набагато вище) — діюча ставка 8,5% річних вже явно не відповідає економічним реаліям. Тому Нацбанку доведеться реагувати на ці процеси і в першу чергу — за рахунок підвищення «ціни» гривневого ресурсу в Україні. «Мінфін» залишає в силі свій прогноз в частині її сьогоднішнього підвищення до 9,0−9,5% річних;
3. Інтервенції НБУ. Практично всі дні цього тижня пропозиція валюти перевищує попит і котирування долара просідають. Нацбанк «не хоче» швидкого ситуативного обвалу долара на українському ринку в силу ряду об'єктивних та суб'єктивних причин. Це і негативна переоцінка ЗВР, і невдоволення експортного «лобі», і скорочення надходжень до бюджету з податків та зборів, прив'язаних до офіційного курсу, і потенційне збільшення негативного сальдо торгівлі при сильному зміцненні гривні.
Тому регулятор активно викуповує надлишок пропозиції долара на міжбанку і намагається, щоб падіння валютних котирувань було відносно плавним. Та й ЗВР йому теж треба поповнювати. Цінники Нацбанку при цих інтервенціях зараз і є головним сигналом щодо курсу для всіх учасників торгів. Сьогоднішній день — не виняток.
Сьогодні також відбудеться дуже велике погашення доларових ОВДП і відсотків за ними (більше $ 662 млн в загальній сумі), що вплине на настрої і поведінку як учасників фондового, так і валютного ринків. Як ми писали вчора — за нашими даними, основна частина отриманих інвесторами коштів буде перевкладена у нові облігації. Але ось у які — валютні або гривневі — це поки питання, на яке інвестори дадуть відповідь після того, як почують рішення Нацбанку по обліковій ставці і зрозуміють перспективи щодо прибутковості ОВДП на найближчий час.
Тому сьогодні «головний іменинник» в частині курсоутворення і взагалі фінансових новин на валютному ринку — це НБУ. Швидше за все, він продовжить політику «захисту» курсу долара від значного падіння та не допустить ситуативного обвалу котирувань американської валюти.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 21 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,10 — 26,30 грн, євро — коридор 30,30 — 30,55 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,05 — 26,35 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,10 до 30,70 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 30,20 до 30,55 грн при спреді в межах 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 25, 95 — 26,15 грн і продаж 26,25 — 26,35 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,15 — 26,23 грн та продаж 26,255 — 26,30 грн.
Коментарі - 18
По сути ничего не меняется, спускаемся и далее, а НБУ и далее косит.
22 400 + дают о себе знать. Думаю НБУ повысит ставку, но это не остановит инфляцию никак!
НБУ давно неделями главный игрок.
Доллар 26.16 +/- 4 коп.
Евро 30.46 +/- 12 коп.
Я ожидал на этой неделе рост, в блоге писал еще на прошлой неделе.
Но межбанк не предсказуем, то понизили не слабо, а потом вышли покупатели и спекули и разогрели курс удачно.
Реакция на то что не поменяли ставку, все ожидали поднятие, вот и зашли в валюту.
Форекс 26.31 идем вверх…, что и есть правильным.
Бюджет на конеу года заложен по курсу 29.01
Так, что можно тарится баксом, кто еще не успел)
Нынешний рост цены при низком объёме торгов. Я конечно за рост доллара, но пока далеко не факт, что он начался.
Нехило стартонули)с утрешних то 26.18)