Протягом останніх тижнів ми почули про європейські ціни на газ стільки, що навіть люди, дуже далекі від фінансових ринків, стали потроху розбиратися в енергетиці. А той факт, що одночасно зі стрибками курсів відбувається серйозне зміцнення курсу російського рубля, говорить багатьом про те, що настав той самий момент, коли можна почати купувати рублі в надії на подальше зростання. Ми попросили експертів міжнародної фінансової компанії Альпарі розповісти, що відбувається з цінами на газ і наскільки сильно вплив останніх подій на курс російської валюти до долара і євро.
Легкі гроші на легкому паливі
Вартість газу в Європі дійсно є основним новинним тригером останніх тижнів. Не дивно, адже коливання досягали 60%. Нагадаємо, що рекорд цін на газ на нідерландському хабі TTF був досягнутий 6 жовтня. Тоді ціна піднімалася до 1950 $ за тисячу кубометрів, але вже незабаром впала назад до 1000 $. Такі коливання в першу чергу провокують на ринку панічні настрої, а потім, коли інформацію починають широко розповсюджувати світові ЗМІ, паніка виходить далеко за межі фінансових ринків.
Оскільки газ являє собою один з основних об'єктів російського експорту, багато хто припускає, що інтенсивне зростання цін на цей ресурс надає позитивний вплив і на курс російської валюти. А оскільки валютний ринок куди більш доступний широким масам, люди починають купувати рубль в надії на продовження його зростання. Принаймні, саме такі ідеї здаються хорошими багатьом початківцям трейдерам, які не пройшли професійного навчання.
Справа в тому, що в цій ситуації ми спостерігаємо серйозну фундаментальну помилку сприйняття реальності. І пов'язана вона з нерозумінням базових понять. Логіка такого трейдера працює наступним чином.
Ціна на газ зростає. Газ продає Росія. Значить, Росія заробить більше, ніж передбачалося. Значить в бюджет надійде більше коштів, економіка зміцніє, а рубль подорожчає.
В реальності ж Росія не отримала жодного зайвого цента від відбулися коливань. Адже вона продає газ за ф'ючерсними контрактами, укладеними задовго до нинішньої кризи, викликаного в першу чергу, спекулянтами і підвищеною увагою до ситуації в зв'язку з майбутньою зимою. Щоб в російську скарбницю надійшло значно більше грошей, зростання цін має тривати протягом, як мінімум, декількох місяців. Цього, швидше за все, не відбудеться.
З іншого боку, дана ситуація збіглася з ростом цін на нафту, який часто і забезпечує зміцнення курсу російської валюти. Втім, треба розуміти, що це зростання теж має свою межу.
Правильне розуміння найскладніших взаємозв'язків, які правлять бал на фінансових ринках, є надійною запорукою перемог для початківців і досвідчених трейдерів. Навпаки, неправильне розуміння, особливо якщо воно частково підтверджується тим, що відбувається, як правило, в результаті випадкового збігу обставин, так само надійно забезпечує втрату грошей.
Саме тому багато хто з тих, хто хоче заробляти на фінансових ринках, використовують сервіс ПАММ-рахунків Альпарі. Адже він дозволяє покладатися на професійних трейдерів, які вже довели свій досвід розуміння ринку і можливості заробляти гроші для своїх клієнтів. А завдяки відкритому рейтингу, клієнтам нескладно вибрати найвигідніший ПАММ-рахунок і найнадійнішого керуючого.
Коментарі