Середа продовжить тенденції цього тижня на валютному ринку і пройде дуже динамічно.
Прогноз курсу долара і євро на середу: чого чекати від валюти і чи можливі сюрпризи
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
За нашими прогнозами обсяги операцій 20 жовтня складуть до $ 150−210 млн при укладанні до 650 угод.
Основна причина — активна господарська діяльність клієнтів.
З одного боку, це пов'язано зі звичайними поточними завданнями компаній, але з іншого — багатьох в їхній комерційній діяльності підганяє перспектива глобального чергового локдауна в Україні у зв'язку з негативною статистикою захворюваності.
Клієнти на подібних побоюваннях щодо обмеження їхньої діяльності поспішають закрити свої поточні валютні та гривневі розрахунки до їх введення. Бізнес вже багато в чому пристосувався до роботи в умовах пандемії і в разі прийняття нових жорстких заходів по боротьбі з коронавірусом — основна частина буде змушена перейти в режим тільки онлайн продажів, що зараз не скоротить через це їхні обсяги реалізації, але ось з логістикою можуть виникнути серйозні проблеми. Тому усі поспішають.
Крім цього, опосередковано на поведінку ринку буде впливати інтрига в частині рішення Нацбанку по обліковій ставці, яке буде оголошено завтра.
«Мінфін» залишає в силі свій прогноз в частині її підвищення до 9,0−9,5% річних з діючих 8,5% річних. Рішення НБУ істотно вплине на поведінку первинного і вторинного ринків ОВДП. І вчорашні низькі обсяги розміщення облігацій (було продано паперів всього на 2,148 млрд гривень в еквіваленті) говорить про те, що інвестори ставлять на підвищення облікової ставки і тому не поспішали вчора купувати папери з «старої» прибутковістю.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Варто пам'ятати, що 21 жовтня відбудеться велике погашення доларових паперів та відсотків за ними (не менше $ 662 млн), що також вплине на поведінку всіх сегментів фінансового ринку України найближчим часом. За нашими даними, основна частина отриманих інвесторами коштів буде перевкладено в нові облігації.
Особливо великих коливань за курсом «Мінфін» сьогодні не прогнозує, але Нацбанку знову доведеться бути дуже активним на валютному ринку для згладжування перекосів по попиту та пропозиції під час сесії.
Тактика регулятора залишиться тією ж — швидка перша інтервенція на $5 млн, а потім вже остаточне «рихтування» коридору по курсу за рахунок другого довгограючого виходу на міжбанк.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 20 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,15- 26,35 грн, євро — коридор 30,40 — 30,70 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,10 — 26,50 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,15 до 30,80 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 30,35 до 30,65 грн при спреді 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,10- 26,30 грн і продаж 26,33 — 26,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,25 — 26,30 грн та продаж 26,33 — 26,40 грн.
Коментарі - 50
Курс падае, цiни ростуть…, рекорднi зерновi виперди за кордон, що й муки до нового року не вистачить… хлiб обiцяють по 30−40грн
Зробили все так, що навiть в кого доллари лежали на чорний день, i тi обезцiнились.
Щей дiти в школах i садiках без отоплення сидять, бо газ дорого.
Питання а де ж грошi? Вже ж i на халяву iм мiллiарди $ дарують…,i пiд процент дають…
Такого нелоха при владi ще й не було.
Насчет отопления — не знаю, мерзнем, конечно, но эти бешеные цены за отопление в счетах мне страшно будет видеть.
По поводу курса — покупателей последние недели становится больше если посмотреть объёмы торгов и величину проседания. Но продавцов по-прежнему больше. Так что рулит НБУ.
Процентная ставка как обычно ни на что не повлияет. Нерезы за доллар при нынешнем курсе доллара заходить в ОВГЗ не будут, так что дефецит бюджета остаётся. Правительство как обычно в таком случае хочет повысить акцизы на алкоголь, но как обычно в таком случае — это приведёт к увеличению теневого оборота и уменьшению дохода.
В общем, продолжаем наблюдать. Интересно должно стать с завтрашнего дня, когда закончатся налоги. Развернёт ли это курс или нет?
Ситуация повторяется из дня в день, выходит НБУ берет свои 5 млн и уходит, котировки далее проседают, потом еще выходит и выходит.
Перевес идет и далее, красные зоны и карантины не дают курсу пойти вверх, гривна нужна, а валюта только под реальные потребности, а не запас. Сейчас будут оптимизировать, в т. ч. дорого содержать запасы в хранилищах или логич. цетрах с учетом роста цен на энергет. ресурсы, здесь могут быть большие издержки и никто не хочет это получить.
Работодатели бьют тревогу из-за высоких цен на газ, топливо и т. д., им сложнее конкурировать. Плюс скоро цены поднимут все перевозчики, цены на хлеб и т. д. Инфляция реальная уже далеко за 20%, на конец года как я и говорил 30−35% будет победа, потому что на деле продукты, топливо, коммуналка и т. д. покажут рост около 50−60%.
Аукцион никчемные, никто не готов с такой инфляцией загонять гривну, да и гривна нужна, проще купить просевшую валюту.
НДС мало повлияет, почти никак.
НБУ и далее управляет рынком откупая и откупая.
Доллар 26,20 +/- 4 коп.
Евро 30,40 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/176758/
Укрепление гривни 10%
С такими успехами через годик цены у нас уверенно обгонят сингапурские, норвежские и швейцарские.
Хлеб уже 1 уе. Ждем 2 уе в ближайшем будущем. И т.д.
В Харькове в супермаркетах начали тотально доминировать, например, сыры из Польши и Литвы.
То есть, ориентировочно, через год сыграет в ящик, минимум, половина украинских производителей: еды, одежды и чего угодно.
— лавинообразный обвал гривни ниже 30 и еще больший рост инфляции и смягчение здесь может быть только при резком удешевлении энергоносителей (хотя бы в 2−3 раза); но экономика страны в итоге получит некоторое облегчение
— продолжение текущей политики с судорожными займами, налоговыми ограничениями и всякой прочей херней, курсом даже ниже 26, дикими ценами, массовыми закрытиями бизнесов
Как-то так.
а заробитчане молодцы, они налоги платят исправно, только в другой стране, но красавы всёравно
— сейчас нет никого, за кем можно было бы идти
— разочарование провалами Ющенка и Порошенка
— возможность массово уезжать за рубеж
— пока еще сносный уровень жизни в целом (но тенденция к ухудшению есть и она будет только нарастать)
— у народа полно головняков с теми же эпидемиями и прочим, другие заботы пока превалируют
за гречку и +15 рублей, попрошу