У вівторок американський ринок акцій продовжив зростання. Індекс S & P 500 за підсумками дня виріс на 0,74% закрившись на позначці 4519 пунктів.
Головні події на фондових біржах 19 жовтня: Ринки США зростають, але на Уолл-Стріт є сумніви
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Серед найбільших компаній США, вартість яких перевищує $200 млрд, лідерами зростання стали акції Johnson & Johnson, які виросли за день на 2,3%, і акції компанії Abbott Laboratories, що додали 2,1%.
Слабку динаміку показали акції компанії Procter & Gamble, що знизилися на1,1%, і акції компанії NIKE, які просіли за день на 1%.
Хороші звіти
Компанії продовжують звітувати про хороші дані, які в основному перевершують очікування ринку. У зв'язку з цим ринок радіє не тільки успіхам самих компаній. На цьому тлі слабшають і побоювання ринку, щодо всіх тих проблем, які росли до сезону звітностей.
На думку багатьох на Уолл-Стріт, хороші звіти сигналізують про те, що компанії відмінно справляються з інфляцією, що штам «дельта» не завдав їх діяльності великого збитку, а отже і економіці. І головне, хороші звіти говорять про те, що дефіцит комплектуючих і проблеми з ланцюжками поставок не настільки критичні для компаній. На цьому ринки США зростають. Індекс S & P500 в результаті вже наблизився до своїх максимальних значень.
Читайте також: Скільки заплатили великі інвестори за своє багатство
При цьому на Уолл-Стріт є і більш стримані оцінки. Наприклад, Савіта Субраміан, глава департаменту зі стратегії кількісного аналізу акцій з Bank of America, зазначила, що багато хто з тих, хто відзвітував, мають відносно невеликі зовнішні продажі, тому їх звіти не повноцінно відображають ситуацію в світовій економіці, тим більше це стосується банківської сфери.
Майбутні звіти про прибутки і збитки компаній будуть більше залежати від міжнародної діяльності та можуть дати більш повне уявлення про вплив проблем, пов'язаних з глобальними ланцюжками поставок.
Глава Wells Fargo Чарльз Шарф, у своєму інтерв'ю Yahoo Finance теж висловив свою стриману позицію. Він сказав, що «проблеми, пов'язані з ланцюжком поставок, цілком реальні», і так само додав, що «проблеми ланцюжка поставок не можуть бути вирішені в одну мить».
Оптимізм на ринку США хоч і зростає, все ж у інвесторів залишаються нотки сумнівів. І в цьому контексті буде дуже важливим те, якими будуть звіти інших компаній. В першу чергу тих компаній, чия діяльність більше залежить від міжнародної торгівлі.
Читайте також: У США стартували торги першим біткоїн-ETF. Деталі
Тому динаміка ринку США буде залежати від звітів, що виходять. Причому звіти різних компаній через таку призму будуть оцінюватися інвесторами не тільки з позиції їх безпосередніх результатів для акціонерів компаній, але і як індикатор стану справ у всій економіці.
Коментарі