Ця п'ятниця пройде нестандартно для українського міжбанку. Зазвичай в кінці тижня спостерігається спад ділової активності і статистика торгів знижується. Цього разу так не буде.
Прогноз курсу долара і євро на п'ятницю: чому сьогодні можлива зміна курсового тренда
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Причин дві — закінчення періоду виведення основної частини дивідендів «дочками» іноземних компаній і вихідний понеділок в США (відзначають День Колумба) з потім дуже швидким переходом до тривалих чотириденних вихідних в Україні. Це змушує компанії поспішати закривати свої валютні господарські операції і не особливо зважати на те, що сьогодні п'ятниця.
Інтригою сьогодні буде тренд по курсу. Вчорашнє просідання котирувань до мети близько 26,30 гривень за долар за нашими даними спровокувало інтерес декількох великих покупців валюти, які до цього моменту вичікували «дна» по котируваннях. І сьогодні вони вийдуть на ринок з купівлею валюти, чим спробують скористатися як великі продавці, так і спекулянти. Тому сьогодні тиск на курс гривні збільшиться, а спекулятивні спроби його розгойдати — тільки посиляться.
Страхує нацвалюту збереження дефіциту гривні у великого бізнеса.Як і всі дні цього тижня — сьогоднішні торги пройдуть в протистоянні курсових інтересів великих гравців, а Нацбанку швидше за все знову доведеться виходити на міжбанк з інтервенціями. Але в цей раз він буде це робити суто для вирівнювання попиту та пропозиції на ринку, а не тільки для орієнтиру щодо курсу для всіх учасників торгів.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
За нашими розрахунками сьогодні обсяг операцій на міжбанку буде перебувати в межах до $135−170 млн при укладанні до 490−540 угод.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 8 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,30 — 26,50 грн, євро — коридор 30,30 — 30,60 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,20 — 26,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,10 до 30,70 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 30,20 до 30,55 грн при спреді в межах до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,15 — 26,30 грн і продаж 26,38 — 26,55 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,25 — 26,32 грн та продаж 26,33 — 26,40 грн.
Коментарі - 19
Немного удивлен и при этом есть пояснение что происходит на межбанке. Вчера в конце дня когда НБУ ушел с рынка, котировки провалились к 26,30. Но что произошло сегодня утром в самом начале работы межбанка: вышел НБУ по 26,345 в 09,20 и тем самым котировки пошли вверх 26,35−26,38. Т. е. НБУ хорошо решил защищать позицию 26,30 и не дает провалисть.
Есть еще одно объяснение этих действий, порядка 80 млн. дол. должен продать УкрЭксимБанк от кредита УкрАвтоДора. Потому есть некий сговор когда НБУ выкупает валюту у гос. банка по курсу выше чем вчера закрытие.
Как мне, риторика о спешка из-за выходного в США в понедельник и потом выходные четверг-пятница у нас — это всего лишь малозначимые факторы, а основной — это откуп НБУ с самого утра, игра идет от этого.
Евро опять слабеет, похоже коридор 1,15−1,16 на долго.
Доллар 26,34 +/-5 коп.
Евро 30,43 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/175158/
AleksandrBank .я правильно понимаю, что курс доллара в стране привязан не к экономике в стране, а к торговым спекулянтам ценными бумагами? На данном этапе упадка страны металлургический сектор, животноводческий, агарный не влияет на цифры на валютном рынке? Так же получается? Тогда это дутый экономический показатель, который рано или поздно лопнет, как мыльный пузырь и мы увидим реальный курс доллара 150- 180 грн за бакс. Или же сделают очередное искуственное дыхание, через девальвацию гривны, очередное обрезания нуля, как это сделали с номиналом гривна, две, пять, десять которая стала мелочью.
Курс привязан к экономике, в ином случае включается НБУ. Перевес факторов за Гривна уже давно, НБУ как главный игрок давно откупает, но тактика порой бывает не предсказуема, а уже банки-спекулянты подстраиваются.
Упадка нет как такового. Как раз экспорт и то что Вы перечислили влияет и сильно. Но тут еще включается другой фактор связанный с карантином и он усилился когда ввели желтые зоны и сейчас на пороге красные зоны.
Нет пузыря. Гривны нет. Пузырь когда много Гривны и не куда деть, когда она резко может пойти на вал. рынок -но этого нету.
Фантазии с обрезанием нулей, курсом 150−180 и т. д. оставьте партнеру РФ — Венесуэле.
И поздравляю Вас с регой 07.10.2021.
На выходе получается, что в стране доллара хоть ж… й ешь, а гривны, наоборот, нет. По целому ряду причин.
Так что курс отображает этот баланс, а не состояние экономики, для которой справедливый курс — 0 (нет экономике, нет курса ;)
Это очень хорошо.
А ноют что все плохо и денег нет.
Прекрасно что будут отличные дороги!