Зміцнення курсу гривні до долара у вересні відбулося за рахунок продажу валюти аграріями, металургійними заводами та великими держкомпаніми. Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді Нацбанку за вересень.
Гривня зміцнилася. НБУ назвав причини
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Впродовж вересня на валютному ринку переважав ревальваційний тиск попри зменшення вкладень нерезидентів у ОВДП.
Перевищення пропозиції іноземної валюти над попитом упродовж більшої частини вересня забезпечило переважання ревальваційного тиску та формування додатного сальдо інтервенцій НБУ.
Хто продавав валюту
«Основними продавцями іноземної валюти були підприємства АПК, гірничо-металургійного комплексу та великі державні компанії», — зазначається в огляді.
За підсумками вересня додатне сальдо інтервенцій НБУ склало $140 млн (з початку року — $1,5 млрд).
Читайте також: Перше жовтня: чого чекати від курсу долара і євро і що буде впливати на валютний ринок
Офіційний курс
Офіційний курс долара до гривні за вересень впав на 1,1% — з 26,8601 на 31 серпня до 26,576 гривень за долара на 30 вересня.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писавв, що іноземці продають облігації внутрішньої держпозики, купують долар і планомірно виводять капітали з України.
Все починалося ще в середині липня, а до кінця вересня переросло у справжній тренд: з 16 липня до 21 вересня нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на 12% (на 13,6 млрд грн) — зі 107,4 млрд грн до 93,8 млрд грн.
Коментарі - 7
к тому же ТС несет какую-то дикую чушь про 20% и про кредиты «нормальным» странам