Ця п'ятниця на валютному ринку пройде в два етапи, хоча і не зможе порадувати спостерігачів великими обсягами операцій. Спрацює відразу два чинники, які суттєво вплинуть на поведінку учасників ринку і статистику угод.
Перше жовтня: чого чекати від курсу долара і євро і що буде впливати на валютний ринок
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Справа в тому, що сьогодні перший день нового звітного періоду і це традиційно змушує клієнтів підводити підсумки минулого місяця та остаточно визначатися з планами на наступний, що зменшує їхню активність на ринку.
Зазвичай в такий день клієнти «прокидаються» тільки ближче до 12 години. Тобто, на першому етапі — годин до 12-ти — активність на міжбанку низька і угод мало. Лише ближче до обіду настає другий етап, коли частина компаній все ж таки вже виходить на торги з основними обсягами і це дещо пожвавлює торги годин до 15-ти.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Потім настане вже остаточне затишшя, яке пов'язане ще й з ефектом закінчення тижня, коли частина клієнтів взагалі вважає за краще просто завершувати господарські операції цього тижня і всі великі нові угоди вже переносить на понеділок.
З огляду на накладання в жовтні відразу двох таких факторів, які працюють проти великої активності клієнтів на валютному ринку — ми прогнозуємо на сьогодні обсяг операцій на торгах в межах до $110−145 млн при укладанні до 380−520 угод максимум.
Відносне затишшя на торгах не завадить спекулянтам заробляти на міжбанку по євро. Ралі по євро / долар триває і йдуть спроби остаточно «загнати» євро нижче психологічного порогу в 1,1550−1,16 долара, що відбивається і на курсі євровалюти щодо гривні. Тому спекулянти намагатимуться скористатися цією можливістю і максимально розгойдати котирування євро протягом дня.
Як і вчора — Нацбанк намагатиметься у ситуацію сьогодні не втручатися, якщо не буде особливих перекосів по попиту і пропозиції на торгах. Але якщо такі перекоси призведуть до великих коливань котирувань долара, то НБУ вийде зі стандартною купівлею $5 млн, щоб показати ринку свою «бачення» прийнятного курсу на сьогоднішній день.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 1 жовтня будуть в межах: долар — коридор 26,50 — 26,70 грн, євро — коридор 30,70 — 30,95 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,40 — 26,75 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 30,50 до 31,10 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах набагато більш вузького коридору від 30,65 до 31,00 грн при спреді в межах до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,35 — 26,58 грн і продаж 26,65 — 26,75 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,54 — 26,575 грн та продаж 26,59 — 26,64 грн.
Коментарі - 16
Начало месяца и четвертого квартала. Активность минимальна. Скорее шатание по доллару 26.60, евро 31.80. Гривна вошла в топ 10 самых стойких валют к доллару.
Очень сильные факторы факторы за Гривну не дали ей просесть в сентябре не смотря на все прогнозы.
НБУ умело ведет себя, не повышает курс и стрижет в резервы.
И пылесосим и гривна укрепляется, круто и умело.
https://bank.gov.ua/ua/markets/international-reserves-allinfo
Зима должна быть стабильной
«Не плохо идем»?
Куда? Куда посылают?)
Долги отдаем) Чем? Выпрошенными подарочными деньгами? В курсе сколько с 2019 года поступило бабла в Украину?
ЗВР у них 30млрд) кому от того легче…
Другие страны деньги вкладывают в развитие, экономику, для людей… А у нас, что? От кредита до кредита живем+долгов на 90 с чем-то миллиардов долларов.
Зеленский никакой как президент. Попрошайка и не более!!!
И да, Американцы, просто так ничего не делают…
Живем с 2019 года на чьих то условиях), что бы деньжат дали побольше, в результате живут только слуги, а народ долги отрабатывает!!!
1) Долги отдаем) Чем? Выпрошенными подарочными деньгами?
И что?
2) ЗВР у них 30млрд) кому от того легче
Всем легче!
3) От кредита до кредита живем+долгов
И что? Хотите попробовать жить без долгов, уверены что вы к этому готовы?
4) И да, Американцы, просто так ничего не делают…
Очевидно что так и есть. И что? У Вас есть знакомые, кто даст больше?
5) живут только слуги, а народ долги отрабатывает!!!
Всегда так было
6) Зеленский никакой как президент.
Будут выборы выберете для себя лучшего. Побеждают сильные, а слабые увы…
Побеждают сильные? Да нет, выбирают клоуны, а побеждают хитрые. Вот ссылка по которой сейчас все живут в Украине. А Вы видимо с тех, как в поговорке«нас ипут, а мы смеемся»?
https://youtu.be/YCpeU6_2gAw
«и не обещать того чего не можеться «- а кто не обещал такого, Предыдущий обещал, НЕ? все сделал? и курс по 12?))) В какой стране нет предвыборного популизма?
Вас все не устраивает, напишите как бы вы хотели чтоб было, обоснуйте. Не прячьте в себе идеи. Вот Александр и Андрей написали по делу и по теме, поучитесь. А то все размыто и общие фразы с лозунгами.
Читаю Ваши прогнозы — вопросов нет. А здесь Вы что-то сдали позиции в аналитике) Всеплоха и везде зрада — это не аналитика
Сначала очень ждал чтоб побыстрее срок Зеленского закончился, но печаль в том что могут выбрать и похуже ((
Основные факторы влияния на курс в октябре (на мой взгляд):
-квартальные налоги (их должно быть больше, чем обычные помесячные). Это в плюс. Остальное в минус.
-падение цен на металлы (не факт что надолго, но в ближайшие месяцы влиять будет).
-рост цен на энергоносители. Мы чистые импортёры нефтепродуктов, газ походу тоже будем докупать (там в СМИ сказали, что хранилища заполнены, но ходит инфа, что сп… ли). С углём вообще всё печально — причём это даже не скрывают.
Очень важный фактор на мну взгляд — тарифы. Опять же, центральная власть сказала, что вопрос решён, но в реальности до этого далеко.
Потенциальный карантин в Украине вряд ли даст сокращение импорта, так как он итак мизерный. Это про те товары от которых можно отказаться. Плюс в карантин никто не поверит :)
А вот карантин в Европе может повлиять на приплыв денег от заробитчан.
Однако всё это нивелирует дефицит гривны. Сокращающаяся экономика просто не может создавать увеличивающуюся денежную массу. А различные способы эмиссии нам строго запрещены.
В общем, думаю плюс/минус 50 копеек в этом месяце дадим, но вот куда ХЗ.