Відносно нова послуга для власників платіжних карток по зняттю готівки через PoS-термінали на касах торгівельних точок залишається практично незатребуваною. Про це «Мінфіну» повідомив компетентний співробітник НБУ в кулуарах конференції Global Payments Day, організованої асоціацією ЕМА.
Українці майже не знімають готівку на касах торгівельних точок — Нацбанк
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Сервіс не злетів
«Навіть у Приватбанку частка таких операцій настільки мізерна, що їх навіть немає сенсу виділяти в окрему статтю», — так співрозмовник з НБУ відповіла на питання «Мінфіну»: де можна подивитися обсяги зняття готівки в торгових точках.
Для того щоб зняти готівку на касі торгової точки, покупцеві необхідно лише оплатити товар банківською картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі за одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки.
Читайте також: Готівка на касі: торговельні мережі видали українцям кешем понад 20 мільйонів — Приватбанк
Передісторія
Пілотний проєкт «Готівка на касі» був запущений в Україні Приватбанком і Mastercard в партнерстві з АЗК WOG в січні 2019 року.
Починаючи з 1 серпня 2020 року, українці можуть знімати готівку з банківських карт в касах магазинів і ресторанів та інших торгових точок, які погодилися підтримувати таку послугу.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 10
2. Совершенно новая услуга в стране где население получающее зарплаты или пенсии на банковские счета в тот же день снимает всю сумму в ближайшем банкомате. Тому меньшинству кто не снимает, а платит везде картой — такая услуга просто не нужна.
3. На входе в большинство крупных магазинов стоят банкоматы где снять наличку можно без совершения покупки, тоесть быстрее. И главное — снять можно много больше. Кто ж пойдет на кассу снимать 500 гривен? А в мелких магазинах терминалов зачастую всё ещё нет. Если бы к примеру я мог снять несколько тысяч наличных на АЗС то возможно иногда бы я такой услугой и пользовался, но 500 гривен…
Я от минулого тижня бачив чергу до банкомату Приватбанку на вході до супермаркету. Бо як раз був «аванс» який вони мабуть і знимали.
На касі магазина в залежності від классу готівкою розраховуються принаймі кожний другий, а в магазинах «по проще» лише десь один з десяти платить карткою. І не тільки бабусі, а середне покоління і молодь теж. Так це мова за міліонник, а за окружною ж теж життя є і там готівка досі править бал так би мовити.
До слова саме у селах така послуга могла б бути конисною бо банкомати є далеко не у кожному селі, а там де є від зазвичай один. На відміну від магазинів яких декілька. Але магазини в більшості досі не мають терміналів, а якщо термінали є наврядчи продавчини навчені як видавати готівку, як от нижче пан Казаченко написав.
2 года назад рядом с моим домом были 2 банкомата привата, 1 укрэксима, 1 аваля и 1 укргаза.
(в пределах 5−7 минут ходьбы)
Сейчас остались 1 привата и 1 аваля. причем с лимитом снятия 1000 гривен, а авалевский еще и глючит постоянно.
но снимать 500 гривен на кассе — это дурня. слишком долго и слишком мало.