Верховна Рада ухвалила президентський закон про деолігархізацію, який, на думку авторів, має обмежити вплив олігархів на політичне життя та бізнес в Україні.
Закон про олігархів. Рада обмежила вплив олігархів на бізнес
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
«За» законопроєкт № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» проголосувало 279 депутатів при 226 необхідних.
Критика законопроєкту
Закон критикує опозиція, а також голова парламенту Дмитро Разумков.
Документ, ухвалений у першому читанні, спікер спрямував до Венеціанської комісії на експертизу. 22 вересня він заявив, що залежно від висновків експертів Ради Європи, закон можуть переглянути. Висновок Венеціанської комісії має надійти у грудні.
Реакція президента
Після ухвалення закону, президент Володимир Зеленський привітав з ухваленням законопроєкту.
Вітаю ухвалення @ua_parliament мого законопроекту про деолігархізацію #5599! Україна відкрита для великого бізнесу, але не для олігархічного впливу на чиновників, політиків і медіа. Сьогодні ми зробили ще один крок до того, щоб його позбутися. Дякую всім депутатам за підтримку!
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) September 23, 2021
Що відомо про документ
Законопроєкт ініційовано президентом у червні 2021 року. Його мета — визначити так званих олігархів та обмежити їхній вплив.
Згідно документу, аби вважатися олігархом, необхідно брати участь у політичному житті, мати значний вплив на засоби масової інформації, бути монополістом на загальнодержавному товарному ринку та володіти активами на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів.
Якщо три з цих ознак будуть наявні в однієї особи, то вона вноситься в Реєстр олігархів на підставі рішення РНБО.
Зокрема, буде заборонено здійснювати внески на підтримку політичних партій та брати участь у великій приватизації. Також особи з цього Реєстру повинні будуть подавати декларацію про доходи.
Окрім того, держслужбовців зобов’яжуть подавати «декларації про контакти», якщо вони контактували з олігархом чи його представником. Якщо особа не подасть таку декларацію, її можуть притягти до політичної або дисциплінарної відповідальності.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.
Коментарі - 24
Про це експерт написав на своїй сторінці у Facebook, передають Українські Новини.
«Якщо завтра голосів за реєстр олігархів не буде — події можуть прискоритися. По-перше, ймовірною стане спроба використовувати цей привід для заміни спікера. На це голоси зібрати дещо простіше, ніж на реєстр олігархів. І більш цікавий розвиток подій — дострокові вибори. Ось нехай народ скаже: він за Президента — або за олігархів!» — написав Попов.
При цьому експерт вважає, що не можна виключити більш кардинальних змін в українському політикумі.
«Юридичних моментів багато, і їх зможуть правити навіть по ходу кампанії. Не можна виключати навіть одночасних президентських і парламентських. В яких замість партії СН може з’явитися партія „Блок Зеленського“. На тлі карантину нові партпроєкти будуть обмежені в агітації, а низька явка в день виборів буде грати на лідера. А якщо ще включити голосування через „Дію“…» — написав Попов.
https://gazeta.ua/articles/politics/_pochatok-avtoritarizmu-zelenskij-demonstrativno-zmicnyuye-vladu/1052939
У президента Владимира Зеленского есть вилла на итальянском курорте Форте-дей-Марми. Журналисты «Страны» разыскали дом президента и сделали кадры итальянской недвижимости.
Согласно декларации за 2018 год, Зеленский и его жена Елена в августе 2015 года начали владеть домом в Италии площадью 413 кв. м. который был оформлен на итальянскую фирму San Tommaso S.R.L. Судя по финансовой отчетности тогда за поместье заплатили 88 588 966 грн. (это 3 164 000 евро на то время). Продает, уже три года:)
https://ukranews.com/news/803231-opublikovany-foto-italyanskoj-villy-zelenskogo-s-bassejnom-i-sportzalom
Фінансування бізнесом політичних партій — є нормою в усіх розвинутих демократичних країнах.
Цей закон не що інше, як антиконституційне окозамилювання. Оскільки не впливає на можливості олігархів продовжувати наживатись на схемах, якими вони користуються. За це їм лише потрібно передати свої ЗМІ «людям з бездоганною репутацією».
Якщо ви цього не розумієте, мені вас шкода.
Можете по пунктам разложить, какое отношение он кроме названия имеет к борьбе с олигархами?
Подгорает от того, что жестко нарушается Конституция и от понимания того, что с олигархами ничего не произойдет, а вот все остальные станут жить хуже.
Подгорает от тупости большинства.
Вместо реальных реформ мы получаем, популистический закон для толпы. Судя по вашим комментариям, «пипл хавает».
Я хочу спросить: Вы закон читали?
Этот закон не про олигархов, контакты и госслужащих, а про СМИ. 3 из 7 терминов в первой статье закона про СМИ.
Чтоб перестать быть олигархом достаточно продать СМИ людям с «безупречной репутацией» и не платить деньги ОФИЦИАЛЬНО партиям. В черную платить можно, а вот в белую — будешь олигархом.
СМИ нужно продать людям с «безупречной репутацией». Определяет безупречность репутации Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
При этом кто олигарх, а кто нет у нас будет решать консультативный орган при президенте.
Когда Путин пришел к власти в россии, первым делом он подмял под себя СМИ. Как это сказалось на жизни обычных россиян нужно объяснять? Олигархи в россии продолжают богатеть. Главное не лезть к телевизору, политике и дружить с президентом.
Цей закон не що інше, як антиконституційне окозамилювання. Оскільки не впливає на можливості олігархів продовжувати наживатись на схемах, якими вони користуються. За це їм лише потрібно передати свої ЗМІ «людям з бездоганною репутацією».
Якщо ви цього не розумієте, мені вас шкода. (Yevhen80)
«Особам, включеним до Реєстру, забороняється:
1) здійснювати внески у вигляді власних грошових коштів, виконання робіт, надання товарів, послуг чи у вигляді грошових коштів, виконання робіт, надання товарів, послуг пов’язаними особами та/або юридичними особами, кінцевим бенефіціарним власником яких є така особа, на підтримку політичних партій відповідно до Закону України „Про політичні партії в Україні“, здійснювати внески до виборчих фондів кандидатів (крім власного виборчого фонду), політичних партій під час виборчого процесу відповідно до Виборчого кодексу України;
2) бути покупцем (бенефіціаром покупця) у процесі приватизації об'єктів великої приватизації;
3) фінансувати будь-яку політичну агітацію, або проведення мітингів чи демонстрацій з політичними вимогами;»
Ужас какие страшные санкции! Прям бьют в самое больное место Ахметова или Коломойского. Теперь они точно станут нищими, а все учителя получат зарплату в 4000$.