У США вперше ввели санкції проти сервісу з обміну криптовалюти, обмеження торкнулися платформи Suex OTC SRO. Про це йдеться в повідомленні Мінфіну США.
США вперше ввели санкції проти обмінника криптовалюти
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина введення санкцій
«Suex сприяла трансакціям з незаконними фінансовими надходженнями, отриманими як мінімум від восьми способів вимагання», — йдеться в повідомленні.
За даними відомства, платформа зареєстрована в Москві і Празі. «Аналіз відомих трансакцій Suex свідчить, що 40% всіх відомих переказів на платформі пов'язані зі злочинною діяльністю», — заявили в Мінфіні США.
Санкції, введені проти платформи для обміну криптовалют, передбачають блокування активів компанії на території США. Громадянам країни заборонено взаємодіяти з сервісом.
Читайте також: Влада США посилить контроль за трансакціями криптовалюти
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що влада США посилила контроль за криптовалютними трансакціями. Зокрема, в Білому домі сформували спеціальну комісію, яка боротиметься з хакерами, які використовують віруси-вимагачі.
На такий крок у Вашингтоні пішли після травневої хакерської атаки на комп'ютерну мережу трубопровідної компанії Colonial Pipeline.
Читайте також: США зобов'яжуть біткоїни-біржі повідомляти про трансакції на суму понад $ 10 тисяч
Також конгрес США повинен надати в податкову службу країни повноваження для збору даних про операції з криптовалютами на суму від $ 10 тисяч.
Що відомо про Suex
Криптообмінник Suex, як слідує з документів OFAC, зареєстрований за двома адресами. Один з них — в Празі, а другий — в «Москва-Сіті». У блозі компанії Chainalysis, яка допомагала OFAC в розслідуванні, Suex називають російським позабіржовим брокером криптовалюти.
За даними Chainalysis, з моменту свого створення в 2018 році Suex переказала криптовалюти на сотні мільйонів доларів, в основному в біткоїнах, Ethereum і Tether, при цьому велика частина коштів надійшла з незаконних і високоризикованих джерел, пише thebell.
Зокрема, більше $ 24 млн компанія отримала від шахраїв, що стоять за пірамідою Finiko; більше $ 20 млн від Hydra, найбільшого російського даркнет-ринку з торгівлі наркотиками; більше $ 50 млн з адрес, розміщених на заблокованій в США криптовалютній біржі BTC-e.
Розслідування показало, що платформа конвертує криптовалюту в готівку у відділеннях в Москві і Санкт-Петербурзі, а також, можливо, в інших офісах в Росії і на Близькому Сході. У Празі компанія юридично зареєстрована, але про її фізичну присутність там нічого не відомо.
За даними аналітичної компанії TRM Labs, найбільшим акціонером Suex є росіянин Єгор Петуховський. Він же директор з питань лістингу в популярному Telegram-боті для обміну криптовалюта Chatex. Також керівниками обмінника називають чеського венчурного капіталіста Тібора Бокора і росіянина Василя Жабикіна. Останньому належить 10% акцій Suex.
Коментарі