Верховна Рада доручила уряду розібратися з чергами на житло. Завдання Кабміну — з'ясувати кількість людей у черзі й порахувати скільки треба грошей на забезпечення їх квартирами. Про це повідомляє вебпортал українського парламенту.
В уряді розберуться з чергами на житло: квартири чекають ще з часів СРСР
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
У профільному міністерстві є інформація лише стосовно кількості сімей та одинаків, які перебували на обліку, й то за 2015 рік.
Що саме перевірятимуть
Урядовці підрахують середню вартість житла на різних територіях, переглянуть середній та максимальний строк перебування на обліку громадян, динаміку руху житлової черги з 1991 року та статистику отримання житла громадянами за останні 10 років.
На це депутати дали 3 місяці. Після цього урядовці почнуть працювати над програмою дій.
Читайте також: 5 корисних порад під час купівлі квартири
Гарантовано Конституцією
Конституція України гарантує, що громадянам, які потребують соціального захисту, держава та органи місцевого самоврядування надають житло безоплатно або за доступну для них плату.
На практиці ж черги не рухаються ще з часів СРСР. Люди чекають понад 30 років.
«Десятки років не вирішувалася проблема забезпечення громадян безоплатним або доступним житлом, яке громадяни з надією очікують до цього часу», — зазначають автори постанови ВР у пояснювальній записці.
Раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що влада проведе аудит квартирних черг.
Коментарі - 22
— А зарплата, в последнее время, стала напоминать сдачу.
Обязательно потребуйте назад и обязательно с процентами…
Справочно.
В ноябре 1723 года гетман Павел Полуботок был арестован и направлен в Петропавловскую крепость. Согласно легенде, перед арестом Полуботок тайно отдал на хранение 200 тысяч золотых монет Банку Англии под 7,5%. Сумма денег, банк и проценты варьируются в различных вариантах: некоторые источники указывают на две бочки с золотом, 500 000 или 1 000 000 червонцев, 2,5% или 4% и Банк Ллойда или Банк Британской Ост-Индской компании.
В завещании Полуботок якобы завещал 80% золота на будущее независимой Украины, а остальные — своим правопреемникам.
Существуют утверждения, что возможные претензии СССР на наследство Полуботка были предметом переговоров с Великобританией в 1940—1980-х годах и были достигнуты соглашения, что СССР отказывается от этих претензий в обмен на урегулирование различных долгов СССР Великобритании.
https://www.kommersant.ru/doc/17612
https://www.kommersant.ru/doc/17694
К таким гражданам относятся депутаты ВРУ, госчиновники высокого ранга, судьи, прокуроры и ещё с десяток наименований не самых бедных, но очень социально незащищённых…
1. Оказываешь услуги? Всегда бери предоплату. Иначе кинут.
2. Заказываешь услуги? Никогда не давай предоплату. Иначе кинут:))
пенсии — только тем кто работал и платил налоги не менее 30 лет, никаких льгот и пособий, льгопоте — тюрьмы и принудительные работы