Середа на валютному ринку знову повторить сценарій останніх декількох днів з протистоянням інтересів великих гравців і повною залежністю котирувань від їхньої поведінки.
Прогноз курсу долара і євро на сьогодні: що буде з валютою
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Нацбанку не було сенсу втручатися у відносно стабільний ринок і він намагатиметься якомога довше залишатися в ролі тільки спостерігача.
На настрої клієнтів будуть впливати два основні чинники:
1) Необхідність забезпечення поточних господарських операцій за умови наближення швидкого початку періоду основних сум відшкодувань ПДВ експортерам і наближення звітної дати;
2) Розрахунки по вчорашньому аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП. З урахуванням того, що продали облігацій на суму трохи більше 5 млрд в еквіваленті з прибутковістю в гривні від 9,7% до 12,49% річних і в доларі 3,9% річних (і це повністю вписалося в наш вчорашній ранковий прогноз результатів аукціону) і крім цього, інвестори отримують сьогодні ж відсотки по 8-ми випусками облігацій — за фактом суми «чистих» перерахувань до бюджету не будуть дуже значними. Але на ринок психологічно вплинуть.
Поки на міжбанку спостерігається відносний «боковик» у спекулянтів основний формат заробітку не змінюється — це буде робота «в дві сторони». І НБУ ця ситуація поки явно влаштовує.
За нашими розрахунками обсяг операцій на торгах у середу буде в межах до $ 130−160 млн при укладанні до 520−560 угод.
Курси міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 22 вересня будуть в межах: долар — коридор 26,65 — 26,85 грн, євро — коридор 31,15 — 31,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,55 — 26,85 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 20 коп, а в касах банків до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,00 до 31,55 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору від 31,10 до 31,50 грн при спреді в межах до 20−25 копійок.
Курси готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26, 45 — 26,70 грн і продаж 26,75 — 26,85 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,65 — 26,70 грн та продаж 26,73 — 26,78 грн.
Коментарі - 17
Решил я немного зайти в доллар, многие призывали. Но это так, чисто проверить. Все пророчат рост, в т. ч. ведущие банкиры, экономисты и т. д. Если честно я их рост к 27,00−27,20 мало верю, вот мало. Нет ресурса. Тут еще желтая зона завтра, и как Вы думаете кому нужна будет валюта? Импортерам и населению?! Конечно нет. Скорее курс пойдет к 26,60, чем к 27,00 как по мне.
Многие страхи надуманны, важно понимать спрос и предложение, и почему нужна будет или не нужна будет валюта, какие проблемы с Гривней у Казначейства и как ходят платежи и т. д. в т. ч. важно учесть ужесточения с связи с карантином и т. д.
Вот на эти вопросы нужно получить ответы всем тем Банкирам, Экономистам, Экспертам СМИ по курсу и экономике и т. д. Но я нигде этого ответа не увидел. Все мыслят банальными вещами, что высокий курс выгоден Бюджету и бла бла бла…
Сейчас Гривна укрепляется, думаю выйдет НБУ, он главный игрок, главное не переусердствовать, потому что сейчас это может и развернуть курс легко, если еще зайдет НДС + нерезы хорошие % по ОВГЗ получат и будут выводить.
Гривна просто так не сломать, ее может сломать только НБУ сейчас своими действиями — вот мой ВЕРДИКТ!
Доллар 26,68 +/ 6 коп.
Евро 31,27 +/- 14 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/175158/#com4165754
Вы лучший прогнозист)
Вы хотя бы вникли в вопрос поглубже, специалист. Правительство вообще никак не влияет на этот тренд укрепления. Экспортеры сами заливают долларом межбанк. И даже с выкупом НБУ все равно рынок идет вниз. То, что такая коньюктура это факт. Вопрос насколько долго она продлится. Какие контракты у экспортеров никто не знает, но то, что высокий урожай все наслышаны.
Решили спекульнуть, наслушавшись таких же экспертов, а теперь локти кусаете, что дорого купили.
Намедни делал небольшой платеж в Укрсиббанке, кассир любезно предложила кредит, для себя сделал вывод, что курс будет стабильным ещё какое-то время (возможно до Н. Г)