Evergrande, другий за розміром забудовник, Китаю опинився на межі банкрутства. Але уряд країни навряд чи прямо його підтримає, пише CNBC із посиланням на S&P Global Ratings.
Китайський банківський сектор зможе «перетравити» дефолт Evergrande. Але можливий ефект доміно
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«Ми не очікуємо від уряду прямої підтримки Evergrande. Ми вважаємо, що Пекін втрутиться лише якщо це банкрутство перекинеться на інших великих девелоперів та створить системний ризик для економіки», — йдеться у звіті кредитних аналітиків S&P. Вони додали, що вважають такий сценарій малоймовірним.
Тривога щодо негативного впливу, який банкрутство Evergrande матиме на китайську та світову економіку, вже призвела до падіння фондових ринків.
Evergrande — лідер серед девелоперів за заборгованістю, яка складає близько $300 млрд. Вже 23 вересня він має почати виплату відсоткових платежів за своїмі облігаціями. S&P вважає, що компанія не зможе їх здійснити.
Читайте також: Китайська «піраміда»: Один з найбільших девелоперів Піднебесної опинився на межі дефолту
«Ми вважаємо, що китайський банківський сектор зможе „перетравити“ дефолт Evergrande, не зазнавши жодних значних збоїв. Однак ми будемо враховувати можливість ефекту доміно», — йдеться у звіті.
Надто великий, щоб збанкрутувати
Аналітики S&P порівняли ситуацію Evergrande із Huarong, компанією з управління проблемними боргами. Раніше цього року вона вже викликала падіння на фондових ринках, коли не змогла вчасно доповісти про свої прибутки.
«Допомога Evergrande від держави знівелювала б зусилля уряду щодо наведення фінансової дисципліни у секторі нерухомості», — вважають аналітики. За їх словами, більш ймовірно, що Пекін спробує захистити приватних інвесторів та покупців житла шляхом переговорів та додаткового фінансування
Читайте також: У топ-10 найдорожчих компаній світу не залишилося компаній з Китаю — Bloomberg
«Уряд хоче допомогти, але також хоче, що б сталося те, що має статися. Навіть у своїй рідній провінції Evergrande не критичний для економіки. Він не настільки великий, щоб не дозволити йому збанкрутувати».
Контекст
Акції Evergrande на ранкових торгах Гонконгської біржі 21 вересня впали на 4%. Це вже сьома підряд сесія, на якій акції компанії знижуються.
Того ж дня голова Evergrande спробував заспокоїти ринок, заявивши, що компанія виконає свої зобов’язання перед усіма зацікавленими сторонами.
Коментарі - 8
А мировые финансовые рынки заранее и с перепугу уже обвалились…
Например, американский фондовый индекс S&P500
по итогам понедельника потерял 1,7%,
закрывшись на отметке 4357 пунктов.
Лидерами снижения стали акции
компании Tesla, упавшие на -3,8%,
и акции NVIDIA, снизившиеся на -3,5%.
Каким боком Tesla и NVIDIA к
китайской Evergrande — не понятно…